NASA parodė naujas Plutono ir Charono nuotraukas


lorri_opnav2_sqrt_BW_poslevBOTH

NASA automatinė tarpplanetinė stotis New Horizons publikavo šiais metais pirmą kartą padarytas Plutono ir Charono nuotraukas. Apie tai rašoma NASA puslapyje.

Nauji vaizdai padaryti 2015 m. sausio mėnesio pabaigoje, naudojant įrenginį Long-Range Reconnaissance Imager (LORRI). Vaizdai daug kokybiškesni, nei 2014 m. liepos mėnesį, kai New Horizons ir Plutono sistemą šiuo metu skiria dvigubai mažesnis atstumas.

2015 m. sausio pabaigoje New Horizons artėjo prie sistemos apie 50 000 kilometrų per valandą greičiu, o nuo Plutono ir Charono buvo maždaug 203 mln. kilometrų atstumu.

Nauji vaizdai skirti Klaido Tombo (Clyde Tombaugh) 109-sioms metinėms paminėti (šis amerikiečių astronomas gimė 1906 m. vasario 4 d., o Plutoną atrado 1930 m.). New Horizons artėjant prie Plutono ir Charono, bus daroma vis daugiau naujų nuotraukų, kurios bus naudojamos skrydžio trajektorijos korekcijai.

2015 m. liepos 14 d., automatinė stotis priskris prie Plutono taip arti, jog atstumas tarp jų sudarys 12 500 kilometrų. Tai bus kosminės misijos kulminacija.

Pagrindine New Horizons programos užduotimi yra Plutono ir Charono tyrinėjimas. Mokslinė įranga, kuri sumontuota stotyje, tikimasi, bandys išsiaiškinti, ar Plutonas turi magnetosferą, koks paviršius, kokia sąveika su Charonu.

New Horizons misija yra vienas iš NASA projektų, kurio įgyvendinimui buvo išleista 600 mln. JAV dolerių. Kosminis aparatas savo misiją pradėjo 2006 m. sausio 19 d., jį raketa – nešėja Atlas V į kosmosą pakėlė iš Kanaveralo kyšulio.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos