Pirmą kartą sumažėjo Android išmaniųjų telefonų pardavimai


apple-samsung-california-680

Kompanija ABI Research pateikė naują statistiką apie situaciją išmaniųjų telefonų rinkoje. Analitikų teigimu, didžiausiu netikėtumu tapo pirmą kartą per Android egzistavimo istoriją sumažėję šios platformos pagrindu sukurtų išmaniųjų telefonų pardavimai.

2014 m. IV ketvirtyje visame pasaulyje buvo realizuota apie 206 mln. Android išmaniųjų telefonų, nors III ketvirtyje šis rodiklis sudarė 217 mln. egzempliorių, o dar anksčiau pardavimai turėjo tendenciją tik didėti.

Įdomu tai, kad Android išmaniųjų telefonų pardavimai sumažėjo šventinių išpardavimų laikotarpiu, kai šių mobilių įrenginių paklausa tradiciškai demonstruodavo didelę paklausą.

Analitikai konstatavo, kad Android išmaniųjų telefonų pardavimų kritimą maždaug 5% lėmė ne kas kitas, o smarkiai padidėjęs (apie 90%) Apple išmaniųjų telefonų pardavimų lygis – jei III ketvirtyje jų realizuota apie 39,3 mln. vienetų, tai IV ketvirtyje, po iPhone 6 ir iPhone 6 Plus debiuto, šis rodiklis pašoko net iki 74,5 mln. vienetų.

ABI-smartphones-shipments-2014-4Q-3Q

Kompanijos Google plėtojama Android platforma patiria spaudimą iš kelių pusių: aukščiausiame kainų segmente jos rinkos dalį mažina iOS mobilūs įrenginiai, tuo tarpu žemiausių kainų segmente – 19% augimą parodžiusi Windows Phone ir smarkiai perdarytos, tačiau Google nesertifikuotos Android versijos (AOSP).

Dėl prastėjančios Google Android situacijos iš dalies kalta ir korėjiečių kompanija Samsung. Pastaroji jau keletą metų iš eilės netenka savo pozicijų dėl didėjančio spaudimo iš kinų gamintojų pusės, todėl dabar daug vilčių dedama į naująjį Galaxy S6, kurio anonsas laukiamas kovo 2 d.

4 komentarai (-ų)

 1. zeniith parašė:

  kaip gerai

 2. Jūsų Vardas parašė:

  Koks melagingas straipsnis.

  As visai kitaip girdejau, per metus android pardavimai paaugo ir lenkia milijarda aparatu (1.3 mljrd, buvo 0.8 mljrd). Ios, beveik 0.2 milijardo, WP nepakilo ir beroc smuko, nieko nestebina, niekam neidomi os.

  Tai, kad cia kazkas kazka peza, labai jau tiketi nereiketu. Tiesa pernai apple pasieke milijarda parduotu irenginiu, cia nuo pirmojo aifono turbut. Idomiai atodo, kai androidu vien per metus parduoda tiek, kiek aifonu/ipadu/ipodu nuo pirmojo.

 3. Aidas parašė:

  Niekam neidomi IOS…tu gal eik vaiku i darzeli juokint savo pasisakymais:D Android idomi pienburniams ir VAGIMS, nes neisgali legaliai isigyt programu, nors ir kainuoja doleri, apie brangesnes net nekalbu. Todel programuotojai appsus and IOS isdirba iki galo, ko androidas turbut niekada nesulauks, nes 90-95% vartotoju vistiek ta programa pasivogs ir nemokes ne cento. Tokia ta android publika su savo milijardais ubagu.

 4. del ausintuvo parašė:

  kaip galima pavogti nemokama programa 🙂 o jei 95% (pagal tave) tik vagia, tai kaip Android rinka atsilieka apie 40% nuo obuolio rinkos pagal gautas pajamas ? 🙂

  beje, su kiek vienais metais android rinka dideja ir vejasi obuoli 🙂


Kitos kategorijos naujienos