Planšetinių kompiuterių rinka praktiškai nustojo augti


nexus10-tablet-launch-680

Praėjusių metu IV ketvirtyje visame pasaulyje buvo realizuota 78,3 mln. planšetinių kompiuterių. Apie tai skelbia naujausi kompanijos Strategy Analytics skelbiami duomenys.

Įdomu tai, kad spalio – gruodžio mėnesiais realizuotas planšetinių kompiuterių skaičius yra vos 1% didesnis, nei 2013 m. IV ketvirtį, kai buvo parduota 77,2 mln. egzempliorių.

Didžiausia paklausa, kaip ir anksčiau, pasižymi planšetiniai kompiuteriai su operacine sistema Android. Šių mobilių įrenginių dalis 2014 m. IV ketvirtyje sudarė 66% viso planšetinių kompiuterių tiekimo.

Kiekybine išraiška rezultatai atrodo taip: 2014 m. IV ketvirtyje realizuota 51,8 mln. Android planšečių, tuo tarpu prieš metus šis rodiklis sudarė 47,8 mln. vienetų.

Antroje vietoje tradiciškai liko Apple planšetiniai kompiuteriai: per praėjusių metų paskutinį ketvirtį jų realizuota 21,4 mln. vienetų, o tai leido užimti 27% rinkos. Prieš metus šis rodiklis sudarė 34%, todėl galima kalbėti apie nuoseklų Apple pozicijų silpnėjimą.

 

Windows planšetinių kompiuterių užimama rinkos dalis per metus padidėjo nuo 4% iki 7%. Iš viso buvo realizuota 5,1 mln. Windows planšečių, kai prieš metus šis skaičius sudarė 3,4 mln. vienetų.

Panašius duomenis pateikia ir kompanija IDC. Pastaroji nurodo, kad tarp gamintojų pirmoje vietoje išlieka Apple (28,1%), antroje vietoje liko Samsung (14,5%), trečia – Lenovo (4,8%), ketvirta – ASUS (4,0%), penkta – Amazon (2,3%).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos