Po Lenovo sparnu Motorola atgimsta iš naujo


colors-motorola-moto-g-680

Patekusi po kinų kompanijos Lenovo sparnu, Motorola paskutiniame 2014 m. ketvirtyje pasiekė didesnių pardavimų, nei tikėtasi.

2014 m. IV ketvirtyje buvo realizuota daugiau nei 10 mln. Motorola išmaniųjų telefonų, o lyginant su III ketvirčiu, augimas sudarė net 118%.

Kompanija Lenovo neskelbia, kuris Motorola modelis buvo populiariausias, tačiau analitikai ir rinkos ekspertai teigia, kad tai biudžetinis išmanusis telefonas Moto G.

Pajamos iš Moto serijos telefonų pardavimų sudarė $1,9 mlrd., tačiau šis verslas ir toliau išlieka nuostolingas. Lenovo tikisi, kad Motorola pradės pelningai dirbti jau 2016 m. pradžioje.

Motorola telefonų verslą įsigijusi Lenovo šiuo metu yra trečias pagal dydį pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojas: jos rinkos dalis siekia 6,6%, o metinis augimas sudarė 78%. Ateityje Motorola telefonų pardavimai dar labiau išaugs, kai jie pasirodys Kinijos rinkoje.

Per IV ketvirtį buvo realizuota 3,7 mln. Lenovo planšetinių kompiuterių (9% daugiau, nei prieš metus), o užimama rinkos dalis siekia 4,8%. Asmeninių kompiuterių rinkoje Lenovo ir toliau išlieka pasauline lydere su 20% rinkos, nors nešiojamų kompiuterių segmente ją aplenkė HP.

Lenovo bendros pajamos sudarė $14,1 mlrd. (+31%), pelnas – $2,1 mlrd. (+54%), tuo tarpu grynasis pelnas per praėjusį ketvirtį šiek tiek sumažėjo – $325 mln. (-3%).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos