Reti kadrai – trys Jupiterio palydovai viename kadre


NASA kosminis teleskopas Hubble užfiksavo vieną rečiausių reginių: trys Jupiterio palydovai – Europa, Kalisto ir Ijo – užfiksuoti „vaikščiojant“ savo motininės planetos disku. Apie tai pranešama oficialiame NASA puslapyje.

Tokia palydovų, kurie atrasti G. Galilėjaus dar XVII amžiuje, padėtis yra itin retas reiškinys. Tokį vaizdą galima stebėti ne dažniau kaip du – tris kartus per dešimt metų.

0105-4x5color.ai

Nuotraukose matyti palydovų pasirodymas Jupiterio fone, o taip pat jų šešėliai, kurie matyti planetos paviršiuje. Nuotraukos teleskopo Hubble užfiksuotos  2015 m. sausio 24 d.

Kiekvienas Jupiterio palydovas nuotraukose turi savo spalvą. Kalisto paviršius padengtas krateriais ir yra rudos spalvos. Švelnus, ledinis Europos paviršius palydovui suteikia gelsvai baltą spalvą, tuo tarpu Ijo su aktyviais vulkanais ir gausybe sieros dvideginio yra oranžinis.

Toks Jupiterio palydovų išsidėstymas NASA teleskopo buvo stebimas maždaug 42 minutes. Nuotraukose nėra ketvirto Jupiterio palydovo – Ganimedo, kadangi jis buvo per toli nuo trijų kitų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos