Užfiksavo iki šiol ryškiausias Cereros nuotraukas


cerera-nasa-dawn-2015-february

Automatinė tarpplanetinė stotis Dawn padarė iki šiol ryškiausias ir kokybiškiausias nykštukinės planetos Cerera nuotraukas. Cerera yra didžiausias objektas asteroidų žiede, esančiame tarp Marso ir Jupiterio.

Nuotraukos buvo gautos 2015 m. vasario 4 d. Tuo metu zondas Dawn buvo maždaug 145 tūkst. kilometrų atstumu nuo Cereros. Padarytų kadrų kokybė yra dvigubai geresnė, nei sausio viduryje.

Artėdamas prie nykštukinės planetos, zondas darys vis daugiau nuotraukų iki tol, kol 2015 m. kovo mėnesį nepriskris iki arčiausio, koks tik įmanoma, taško.

Pagrindinis NASA zondo Dawn tikslas yra Cereros ir asteroido Vesta tyrinėjimas. Dawn savo misiją pradėjo 2007 m. rugsėjo 27 d., jį iš Kanaveralo kyšulio į kosmosą iškėlė raketa – nešėjas Delta 2. Projekto kaina sudarė 500 mln. JAV dolerių.

Prie asteroido Vesta zondas buvo maždaug metus, pradedant 2011 m. rugpjūčio mėnesiu. Per tą laiką buvo nufilmuotas asteroido paviršius, o tai leido sukurti pirmą, didelio tikslumo šio kosminio kūno žemėlapį.

Cerera buvo atrasta 1801 m., tai padarė italas Džuzepė Pjacis. Kosminio objekto diametras sudaro 950 kilometrų, tokiu būdu, Cerera yra didžiausias objektas asteroidų žiede. Nykštukinės planetos vardą ji gavo 2006 m.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos