Vaikų raminimas mobiliais įrenginiais labiau kenkia, nei padeda


kids-play-tablet-game-680

Verkiančius ir rėkiančius vaikus tėvai vis dažniau ramina, jiems pasiūlydami mobilius įrenginius, tačiau šis auklėjimo metodas yra gana pavojingas, nes vaikai tiesiog neišmoksta valdyti savo emocijų. Tai rodo amerikiečių psichologų atliktas tyrimas.

Mokslininkai išsiaiškino, kad elektroninių knygų, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudojimas turi tam tikros naudos: ikimokyklinio amžiaus vaikai, pasitelkdami švietėjiškas mobilias programėles, mokosi skaityti ir pažinti juos supantį pasaulį.

Tačiau tokių įrenginių naudojimas vaikų dėmesio patraukimui ir nuraminimui kenkia jų pačių emociniam vystymuisi, o taip pat kenkia bendravimui su bendraamžiais.

Jei vaikai raminami, pasitelkiant elektronikos įrenginius, kaip jiems išmokti suvaldyti savo emocijas?“ – klausė Bostono universtiteto (JAV) padiatrė Jenny Radesky. „Be to, aktyvus elektronikos įrenginių naudojimas ankstyvoje vaikystėje trukdo vystytis empatijai, bendravimo įgūdžiams ir gebėjimui bendrai spręsti problemas: vaikai paprastai to mokosi žaidimų metu ir laisvai bendraudami su draugais.“

Sensoriniai ekranai neleidžia vystytis motorikos įgūdžiams, be kurių vėliau daug sunkiau įsisavinti matematiką ir kitas mokslo disciplinas“, – konstatavo pediatrė.

Tyrimas taip pat parodė, kad mobilios programėlės, el. knygos ir planšetiniai kompiuteriai yra visiškai nenaudingi vaikams, kurie yra jaunesni nei 2,5 metų, tuo tarpu el. įrenginius geriausia mokytis naudoti kartu su tėvais. Net ir mokantis tikslai pasiekiami greičiau, procesas vyksta efektyviau, kai bendraujama tiesiogiai su tėvais.

Tai jau ne pirmas tyrimas, kuriame rašoma apie vaikams daromą elektronikos įrenginių žalą. Pavyzdžiui, sensoriniai ekranai neleidžia vaikams tinkamai išvystyti pirštų ir riešų raumenis. D. Britanijoje jau dabar garsiai kalbama, kad vis daugiau vaikų nesugeba žaisti su kaladėlėmis ir konstruktoriais, taip pat bendrauti su draugais dėl neigiamos el.  įrenginių įtakos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos