Akamai atnaujino sparčiausią internetą turinčių šalių reitingą


454697-oneweb-680

Kompanijos Akamai pateikta statistika leidžia eilinį kartą pažvelgti į vidutinę interneto ryšio spartą įvairiose šalyse.

Naujausi duomenys, remiantis 2014 m. IV ketvirčio ataskaita, rodo, kad vidutinė pasaulinio interneto sparta šiuo metu sudaro 4,5 Mbit/s, to tai yra 0,7% daugiau, nei ketvirčiu anksčiau.

Pirmame dešimtuke yra šešios šalys, kuriose užfiksuotas interneto spartos augimas, trijose pastebėtas kritimas, tuo tarpu vienoje (Šveicarijoje) pokyčių neįvyko – vidutinė sparta čia išliko 14,5 Mbit/s.

internet-speed-by-countries-2014-4Q-01

Sparčiausią interneto ryšį turi Pietų Korėja: nežiūrint į tai, kad čia buvo stebimas 12% greičio kritimas, jai vis tiek pavyko išsaugoti pirmą vietą su 22,2 Mbit/s. Antroje vietoje liko Hong Kongas (16,8 Mbit/s), trečioje – Japonija (15,2 Mbit/s).

Vidutiniškai 14 Mbit/s interneto ryšio sparta gali pasigirti Švedija, Šveicarija ir Olandija, už jų nugarų liko kaimyninė Latvija (13 Mbit/s), taip pat Airija (12,7 Mbit/s), Čekija (12,3 Mbit/s) ir Suomija (12,1 Mbit/s).

internet-speed-by-countries-2014-4Q-02

Akamai reitinge yra 98 šalis, kurioje fiksuotas Interneto spartos augimas – nuo kuklių 0,1% (Čekija) iki 78% (Nepalas). Nepaisant Interneto plėtros ir jo spartėjimo, pasaulyje vis dar yra apie 4,3 mlrd. žmonių, kurie prieigos prie Interneto neturi.

8 komentarai (-ų)

 1. ponas parašė:

  a koks lietuvos?

  • DzinTonic parašė:

   Vidutinė Interneto sparta Lietuvoje – 4,2 Mbps, bet čia 2014 m. III ketvirčio duomenys. Naujausioje Akamai ataskaitoje Lietuvos tikslių duomenų nėra.

 2. Jūsų Vardas parašė:

  Kazkada, kai kiekvienas marozas neturejo smarto, buvome vieni pirmuju, dabar su prastu 3g (tokiu kaip bites) ir kaimo dsl, graitis nukrito iki vargano akmens amziaus.

  Kai 90% miesto gyventoju dziaugesi 100mbps, tai marozai numusineja reitinga.

 3. l parašė:

  Ir kas mum is to reitingo. Kad ir miesto robose (ne daugiabuciuose) be dsl nieko neimanoma normalaus gauti – vargani 8 Mbps uz didele kaina. Ir daug kur taip. Tai ir naudojies 3G/ dsl.

  • zet parašė:

   pritariu 😉 miesto pakrasty jau nykoka, o uz miesto kaip priesistores laikuose 🙂

 4. Tesla-X parašė:

  O už miesto 8-12 Mb/s 😉

 5. Tomas parašė:

  Pagal „okla net index“ Lietuvoje vidutinis greitis 48.1Mbps


Kitos kategorijos naujienos