Festo inžineriai sukūrė drugelius – robotus eMotionButterflies


beautiful-emotion-butterflies-by-festo-680

Vokiečių kompanija Festo sukūrė drugelius eMotionButterflies, kurie yra ne kas kita, o sparnuoti robotai. Apie tai praneša puslapis Engineering.

Drugelis – dronas sveria 32 gramus, jis turi akumuliatorių, kuris leidžia ore išbūti iki keturių minučių. Sparnai padaryti iš elastingos kondensatorinės plėvelės, sutvirtintos plonais anglies pluošto vamzdeliais, su jais galima pasiekti 2,5 metrų per sekundę greitį.

festo-butterflies-680

Kūrėjų teigimu, projekto eMotionButterflies idėja – realizuoti į būrius besitelkiančių robotų sistemą, kurios nariai galėtų kambaryje laisvai skraidyti ir nesusidurti vieni su kitais.

Drugelius – robotus jungia intelektuali sistema, kurią sudaro dešimt patalpoje esančių infraraudonųjų spindulių kamerų. Jos seka skraidančių robotų žymas ir realiu laiku perduoda informaciją pagrindiniam kompiuteriui, kuris koordinuoja skrydžių maršrutus.

Be viso kito naudojami giroskopai, akselerometrai, inercijos davikliai bei kompasas, kurie leidžia kontroleriams nustatyti, kurioje trimatės erdvės vietoje yra drugeliai – dronai.

2 komentarai (-ų)

  1. galvok parašė:

    fainai

  2. Privalomas Vardas parašė:

    Smagus video ir is technines ir is menines puses. Kitas etapas butu drugeliams leisti is tikro buti autonomiskiems: patiems stebeti aplinka, patiems nuspresti, kur judeti.


Kitos kategorijos naujienos