Ford išmanioji sistema padės išvengti baudų už greičio viršijimą


Ford Speedlimiter 680

Kompanija Ford pranešė, kad rinkoje pasirodys automobiliai su technologija „Intelligent Speed Limiter“, kuri leis vairuotojams nekreipti dėmesio į greitį ribojančius kelio ženklus.

Nauja sistema automatiškai apribos automobilio greitį, remdamasi duomenimis, pateikiamais iš galinio matymo veidrodėlio nugarinėje dalyje įmontuotos kameros.

Ford sistemos darbo principas panašus į kelionės kontrolės mechanizmą, tačiau yra vienas svarbus skirtumas – greitį apriboja ne vairuotojo noras, o duomenys, kuriuos pateiks kamera, remdamasi greitį ribojančiais kelio ženklais.

„Intelligent Speed Limiter“ bus aktyvuojamas, paspaudus ant vairo esantį mygtuką, o išjungiamas – paspaudus akseleratoriaus pedalą. Vis tik gamintojas rekomenduoja, kad sistema nuolat būtų aktyvi, kadangi vien D. Britanijoje baudų už greičio viršijimą skaičius paskutiniais metais sparčiai auga.

Ford atstovai teigia, kad sistema, norėdama sumažinti greitį, automobilį stabdo taip sklandžiai, jog nei vairuotojas, nei keleiviai diskomforto nepajus.

4 komentarai (-ų)

 1. Ignas parašė:

  Oho įdomiai čia!

 2. nez parašė:

  nemanau kad bus daug norinčių naudotis šia sistema 😀 ir taip jau vairuotojai važinėja 60-70km/h miestuose. Savigarba neleistų įjungti tokį dalyką.

  • galvok parašė:

   savigarba neleistu zudyti zmoniu nespejus sustabdyti

   • px parašė:

    zmoniu kiekis ir taip dideja zemeja, del kelyje atsitikusiu avariju ir zuvusiuju nereiktu sukt galvos


Kitos kategorijos naujienos