Google savo autopiloto sistemą laiko beveik tobula


google-car-680

Renginyje SXSW žurnalistams pavyko pabendrauti su Google atstovu Astro Telleriu, kuris vadovauja eksperimentiniais projektais užsiimančiu padaliniu Google X. Bepiločio Google automobilio kūrimo darbai yra jo atsakomybės sferoje, todėl projektą detalės jis puikiai žino.

Astro Telleris bandė įtikinti, kad galimybė žmogui įsikišti į transporto valdymo sistemą tik sumažindavo saugumo lygį tuose bandymuose, kuriuose kompanija eksperimentavo su bepiločiu automobiliu.

Jo teigimu, žmogus greitai pripranta pasitikėti automatika, ir nelabai galvoja apie savo įsikišimo į valdymo procesą pasekmes. Atskleisti detalių Google atstovas nesutiko, tačiau leido suprasti, kad kai kurie testavime dalyvavę žmonės elgėsi ne visai adekvačiai.

Astro Telleris mano, kad bepiločiams automobiliams nereikalingi valdymo organai, kuriais galėtų pasinaudoti žmogus. Net ir ankstyvieji prototipai, sukurti serijinių Lexus RX automobilių pagrindu, magistralėmis judėdavo taip užtikrintai, jog Google „galėtų kad ir dabar iš jų pardavimų uždirbti krūvas pinigų“.

Dabartiniai Google automobilių prototipai dubliuojančių valdymo organų neturi. Tiesa, amerikiečių teisės aktai neleidžia jų bandyti bendro naudojimo keliuose, tačiau tam atvejui Google gali įdiegti nuimamus vairo ir pedalų modulius.

4 komentarai (-ų)

 1. laukinis parašė:

  Bla bla bla . Ledas rukas teise kam gyventi autoivikije ir tt… Plius lektuvai jau senai ruri autopilotus plius ore nera absoliuciai jokiu trigdziu bet kazkodel vistiek pilotai reikalingi ???

  • Kiemo Vaikis parašė:

   Autopilotai senai dedami ir į automobilius. Čia kalbama apie BEPILOČIUS automobilius.

   • nebuk trolis apsiks meduolis parašė:

    nesupratai ka jis turi omenyje, zinoma jis nelabai aiskiai isdeste savo mintis

  • Lauris parašė:

   Pilotai reikalingi nusileidimui ir pakilimui, kolkas to autopilotai nelabai valdo ;] o skrydzio metu pilotai nelabai ka ir daro…


Kitos kategorijos naujienos