Mobiliame amžiuje pelės ir klaviatūros vis dar nepakeičiamos


Designer-Bluetooth-Desktop-680

Pirkėjų dėmesį užkariauja dėvimi ir mobilūs išmanieji įrenginiai, o stacionarių kompiuterių pardavimai neišvengiamai mažėja. Vis dėlto ekspertai žada, kad kompiuterinių pelių ir klaviatūrų taip greitai pamiršti nepavyks.

Po dvejų metų, kai rinka nuosekliai traukėsi, 2014-aisiais būta pokyčių. Bendrovės „Gartner“ skaičiavimais, asmeninių kompiuterių pasaulyje parduota 1% daugiau – 83,7 mln. vienetų.

Tiesa, čia pat „Gartner“ pabrėžia, kad čia suskaičiuoti ir nešiojamieji, ir stacionarūs, ir „Windows“ operacinę sistemą naudojantys planšetiniai kompiuteriai. „IDC Group“, vertindama praėjusių metų pardavimus, pabrėžia, kad augo tik nešiojamųjų ir planšetinių kompiuterių pardavimai, stacionarių nuperkama vis mažiau.

Renkasi papildomus

Vis dėlto Šarūnas Končius, „Microsoft Lietuva“ „Microsoft“ produktų specialistas, tikina, kad įrenginių rinką reikėtų vertinti bendrai, mat retai vartotojai įprastą nešiojamąjį kompiuterį keičia nauju įrenginiu.

„Daug dažniau naują įrenginį jie ima kaip papildomą, mobilesnį ir, pavyzdžiui, nešasi jį į susitikimą, kai reikia mobilumo, o dirba naudodami įprastą nešiojamąjį kompiuterį“, – aiškina pašnekovas.

laptop-data-leak-680

Jis neneigia, kad ilgainiui stacionarūs kompiuteriai liks ten, kur nėra galimybės įrengti mobiliai darbo vietai, kur reikia didesnio ekrano. Tiesa, čia p. Končius mano, kad stacionarių kompiuterių vietą užimti galėtų kompiuteriai, kurių visa įranga telpa į didžiulį ekraną, prie kurio jungiama klaviatūra, kompiuterinė pelė ir kiti įrenginiai.

Šviesesnė ateitis žadama nešiojamiesiems kompiuteriams, mat šie – universalūs ir kol kas pakeisti jų planšetiniai negali. Viena vertus, vartotojai pritrūksta specializuotų darbams naudojamų programų, kita vertus, planšetiniai kompiuteriai kol kas turi per mažai išorinių jungčių prietaisams prijungti ir pan.

„Norėdami sėkmės, gamintojai turi galvoti, kur ir kaip įrenginys bus naudojamas“, – pabrėžia p. Končius ir atkreipia dėmesį, kad atsiranda vis daugiau įvairių hibridinių kompiuterių, turinčių atsegamą ar atjungiamą klaviatūrą ir lengvai galinčių tapti planšetiniais. Būtent klaviatūra, sako specialistas, šiandien ryškiausiai skiria turinio vartotojus ir turinio kūrėjus.

„Kitaip tariant, visi profesionalai dirba naudodami klaviatūrą bei pelę ir kol kas nuo to sunkiai pabėga. Vargu ar rašantis žmogus norės ilgus tekstus rašyti baksnodamas virtualią klaviatūrą, tad kol negalime ko nors liepti planšetiniam kompiuteriui balsu ar mintimis, tol reikės klaviatūros, pelės ir įrenginių, prie kurių šias galima prijungti“, – įsitikinęs specialistas.

Naudoja darbui

Džiugas Paršonis, informacinių technologijų (IT) specialistas, juokauja, kad stebint iš šalies rinkos šurmulį atrodo, kad asmeninių kompiuterių rinka mirė. Vis dėlto, pasak jo, stacionarūs ir nešiojamieji kompiuteriai yra nepakeičiami ir kol kas dauguma darbų, ypač versle, vyksta naudojantis jais.

woman-using-laptop-680

„Žinoma, namuose, jei kompiuteris naudotas tik naujienoms skaityti ar filmams žiūrėti, jį gali pakeisti planšetė ar net kelios. Kalbant apie darbą, vargu ar specialistai galėtų išsiversti vien su planšete ar juo labiau telefonu, laikrodžiu“, – abejoja pašnekovas ir pabrėžia, kad tendencija, jog ilgainiui stacionarūs ir nešiojamieji kompiuteriai taps tik darbe reikalingais įrenginiais, juntama.

Ponas Paršonis mano, kad nešiojamųjų ir stacionarių kompiuterių gamintojai privalo išnaudoti stiprybes, kurių neturi mobilieji įrenginiai. Pavyzdžiui, sako jis, ne vienas specialistas pabrėžia, kad dirbant kompiuteriu reikalingas didelis plotas, todėl prie kompiuterių jungiami du ar daugiau ekranų.

Traukti pirkėjus galėtų ir realiu laiku iš aprašymų kuriamas trimatis vaizdas – panašių demonstracijų jau buvo, o išmanieji įrenginiai dar kelerius metus tokio vaizdo kurti negalės. Vis dėlto specialistas neabejoja, kad siekdami išlaikyti privačius vartotojus gamintojai įprastus kompiuterius privalės pateikti kitaip nei visada. Pavyzdžiui, kaip namų centrus, valdančius visas komunikacijas.

Kalbėtis su kompiuteriu

Kol kas anksti kalbėti apie balsus ar net mintis suprasti gebančius, o uždavinių sprendimus trimačio vaizdo projekcijomis vaizduojančius įrenginius. Vis dėlto IT analitikai neabejoja, kad ateityje įprastus kompiuterius pakeis tarnybinės stotelės, prie kurių bus galima jungti tiek išmanųjį telefoną, tiek įprastą nešiojamąjį kompiuterį.

JAV fizikas ir technologijų kūrėjas Edas Caruthersas tikina, kad tokios darbo vietos turės klaviatūrą, piešti ir braižyti skirtą įrenginį ir gebės atpažinti bei suprasti balsą.

Specialistas atkreipia dėmesį ir į tai, kad įrenginių dalys mažėja, ir viskas, ką mato naudotojai, yra papildomi įrenginiai. Jis prognozuoja, kad neilgai trukus, užuot tarškinus klaviatūra su kompiuteriu, užteks kalbėti, o pelės spustelėjimus pakeis rankų gestai.

Šaltinis: VZ.lt

2 komentarai (-ų)

 1. m parašė:

  „Šviesesnė ateitis žadama nešiojamiesiems kompiuteriams, mat šie – universalūs ir kol kas pakeisti jų planšetiniai negali. Viena vertus, vartotojai pritrūksta specializuotų darbams naudojamų programų, kita vertus, planšetiniai kompiuteriai kol kas turi per mažai išorinių jungčių prietaisams prijungti ir pan.“

  Ypač apple naujas inovatyvus produktas turi pakankamai ju…

 2. Saulon parašė:

  Kalbėjimo ir valdymo gestais nelaikau tokiu jau dideliu progreso įrodymu.
  Triukšmo ir taip daug aplinkoje, o jei dar pradės visi su kompais bambėti. Įsivaizduokite ofisą su keletu žmonių. O su keliomis dešimtimis žmonių?
  Mano nuomone, valdymas balsu kasdieniniame darbe yra neefektyvus. Na nebent žmonėms su specifiniais poreikiais. Arba kokioje nors aptarnavimo sferoje, pvz. kur nors registruojantis automatiškai užpildytų anketą. Skiriasi ir žmonių informacijos suvokimas: vieniems labiau priimtina verbalinis perdavimas, kitiems vizualinis.
  O dėl gestų. Pelė yra įrankis, palengvinantis darbą. Valdymas gestais – įrankio atsisakymas. Pvz. visą dieną iškėlus rankas mosikuoti, kad redaguoti kokias nors nuotraukas. Kuo didesnis ekranas, tuo daugiau mosikuoti. Kita vertus mažiau atrofuotųsi raumenys nuo ilgo sėdėjimo prieš kompus 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • „Microsoft“ pranešė apie didžiausią kompanijos istorijoje ketvirtinį nuostolį, kuriam įtaką padarė sprendimas nurašyti 7,5 mlrd. USD investicijų į „Nokia“. Paskutinį „Microsoft“ finansinių metų ketvirtį, pasibaigusį birželio 30-ąją, kompanija fiksavo 3,2 […]

 • Po to, kai „Apple“ pranešė apie mažesnius išmaniųjų telefonų pardavimus, nei tikėjosi analitikai, kompanijos akcijos krito ir korporacijos rinkos vertę nurėžė 66 mlrd. USD. III savo finansinių metų ketvirtį „Apple“ […]

 • Kompanijos Intel pirmo ketvirčio finansinė ataskaita buvo prastesnė, nei tikėtasi. Antrajame ketvirtyje, kaip rodo naujausia ataskaita, reikalai buvo geresni, tačiau praėjusių metų rezultatų pasiekti nepavyko. Reikia pastebėti, kad metinių pajamų […]

 • Periferinės kompiuterių įrangos gamintojas „Logitech“ nusprendė pakeisti identitetą. Kompanija imasi gaminti daugiau įrangos mobiliesiems įrenginiams, taip mažindama priklausomybę nuo besitraukiančios asmeninių kompiuterių rinkos ir keičia prekės ženklą į „Logi“. Šveicarijoje […]

 • „Microsoft“ ruošiasi naujam atleidimų raundui, skelbia „Reuters“, remdamasi „New York Times“ šaltiniais. Kiek dar žmonių milžinė planuoja atleisti, nežinia. Tačiau šaltiniai patvirtina, kad tai – papildomas karpymas, neįskaičiuotas į 18.000 […]

 • Pavargusi nuo nesibaigiančių žmogaus teisių gynėjų organizacijų patikrinimų ir matydama nuolatinį kinų darbuotojų atlyginimų augimą, kompanija Foxconn jau ne pirmą pareiškia apie robotizuotos darbo jėgos naudojimą jos gamyklose. Per artimiausius […]

 • Televizijos ir interneto UAB „Init“ prisijungė šį pavasarį įsigytą šviesolaidinio interneto tiekėją UAB „Dokeda“. Nuo liepos 1 d. „Dokeda“ kaip atskiras juridinis vienetas nebeegzistuoja, ji tapo „Init“ dalimi. „Apjungę pajėgas […]

 • Puslapis KitGuru, kuris cituoja informuotus šaltinius, praneša, kad Microsoft gali būti suinteresuota įsigyti kompaniją AMD. Atsižvelgiant į tai, kad Microsoft labai susidomėjusi žaidimų konsolių rinka, toks scenarijus yra visai tikėtinas; […]

 • Balandžio mėnesį pristatytas išmanusis telefonas LG G4 susiduria su aršia konkurencija iš Samsung, Apple ir kai kurių kinų gamintojų flagmanų pusės. Būtent dėl prastų LG G4 pardavimų sumažės LG mobilaus […]

 • Trečiadienį „Microsoft“ pranešė apie pokyčius – kompaniją paliks aukšto rango darbuotojai, tarp kurių – ir buvęs „Nokia“ vadovas Stephenas Elopas. Pasak „Microsoft“, darbuotojai įmonę paliks dėl reorganizacijos, skelbia The Verge. […]