Mokslininkai: žmonės tampa priklausomi nuo išmaniųjų telefonų


women-with-smartphone-680

Derbio universiteto (D.Britanija) mokslininkai atliko tyrimą, kuris leido konstatuoti, kad modernių laikų žmogus gali tapti priklausomas nuo išmaniųjų telefonų.

Jei žmogus negali įsivaizduoti savo gyvenimo be išmaniojo telefono, jis negali jo paleisti iš rankų, mobilų įrenginį naudoja tol, kol užmiega – jam galima konstatuoti priklausomybę.

Anglų psichologų atlikta tyrimas konstatuoja, kad priklausomybė nuo išmaniojo telefono yra būdingas šiuolaikinio žmogaus bruožas, tačiau yra pavojus, kad taip galima susirgti narcisizmu ar net neuroze, jau nekalbant apie suprastėjusią komunikaciją su aplinkiniais, sumažėjusį norą dirbti ar studijuoti.

Mokslininkai pažymi, šiandien žmonės negali išsiskirti su išmaniuoju telefonu, net jei trumpam palieka namus. Nemažai vartotojų negali ištverti be mobilaus įrenginio ilgiau nei valandą.

Tyrimo rezultatai rodo, kad šiandien nuo išmaniojo telefono priklausomi apie 13,3% žmonių. Savo ruožtu, vidutiniškai šiuolaikinis vartotojas per dieną išmaniuoju telefonu naudojasi apie 3,5 valandos.

Mokslininkai netgi pateikė pasiūlymą, kad su išmaniaisiais telefonais būtų platinamas ir raštiškas įspėjimas, kad mobilūs įrenginiai gali sukelti priklausomybę.

12 komentarai (-ų)

 1. kazkas parašė:

  zvenkciau jei ant tlf dezuciu detu uzrasus tokius

  Pas mane yra PC priklausomybe :'( :'( :'( :'(

  Net neketinu sios priklausomybes atsisakyt

 2. kosmonautas parašė:

  Taigi senai aisku, kad telefone zmones beveik gyvena. Ypac jaunimelis.
  Kam eit i svecius jei gali per fb viska suzinot

  • devastator parašė:

   tikra tiesa, man asmeniskai dar labai durnai atrodo tie vaikai supermarketuose kur renkasi ant suoliuku su ismaniaisiais ir energetiniais gerimais…afigienas hobis :/

 3. nera vardo parašė:

  dar zmones priklausomi nuo elektros, masinu, lovu, rubu ir kitu naudingu daiktu.

 4. thermal parašė:

  tie mokslininkai yra tikri akivaizduoliai. gal dar kokią priklausomybę nuo pinigų atras? 🙂 arba priklausomybę nuo visokių tyrimų ir eksperimentų darymo…

 5. olo parašė:

  Pasisemti vandens į šulinį neinu. Kakų lauko tualete irgi nedarau. Aš priklausomas nuo vandentiekio ir kanalizacijos.

 6. devastator parašė:

  nedarykit nesamoningu palyginimu ir neteisinkit savo priklausomybiu 🙂 prie ko cia vanduo , elektra ar lauko tualetas, nesamones rasot. Lyginkit su ydomis, o ne su butiniausiais poreikiais. Ar smaukyt amzinai ta savo tapsnofona yra butinas poreikis ? 🙂 Lyginkit, su azartiniu losimu priklausomybe, soc tinklu, tokiu kaip FB, Twiteris ir t.t. , alkoholio priklausomybe ir panasiai. Is vis kuo daugiau kuria situ elektroniniu „buities ir bendravimo palengvintoju“ , tuo labiau atrofuojasi smegenys ir subines 😀 yra simtai puikiausiu uzsiemimu ir hobiu, kuriuos zmones pamirsta pasinere i ta savo virtualia psiaudo realybe.

  • nebuk trolis apsiks meduolis parašė:

   kas tiesa, tas ne melas

  • nera vardo parašė:

   ai, vieni anksciau pasimirsdavo knygas skaitydami, kiti telika ziuredami, kiti zaisdami pc, na zmones gal nori uzsmirsti. O kas nori gyvai bendrauti tas bendraus.

   tik devastatot, isiskaityk i straipsni, cia kalba apie bendra prisirisima prie telefo, o ne del to kad jaunimas pvz susirinkes kruvoje vietoj normalaus bendravimo vien telefuose sedi.

 7. m parašė:

  Oho koks netiketumas… Štai naujas faktas: żmonės prikladomi nuo maisto. BUM aš irgi mokslininkas.

 8. Liolikas parašė:

  Jo, šie mokslininkai panašūs į tuos kartoja, kad prie ruso buvo geriau. Visi vienodai rengėsi, statė vienodus baldus, važinėjo žiguliukais ir žiūrėjo nespalvotą televizorių.
  Taip, aš iš tų, kurie užuago su laidiniu telefonu namuose, su kuriuo tik galėjai paskambinti draugui ir pakviesti į lauką. Bet technologijos nestovi vietoje, turėti internetą, el. paštą, muzikos grotuvą, fotoaparatą ir t.t. kišenėje „on the go“ yra nerealu. Kartais gal bauginančiai atrodo vaikai ir paaugliai sukišę nosis į telefonus gatvėje ar naudodami juos kaip priemones patyčioms kurti, bet manau, kad su amžiumi viskas atsistos į savo vietas. Technologijos yra aplinkos dalis, kurioje gyvename.


Kitos kategorijos naujienos