Renkamės stacionarų kompiuterį: 2015 m. pavasaris


build-gamer-pc-680

Pavasarį gamta atgimsta, tačiau stacionarių kompiuterių rinka šiemet, panašu, atgimimo nenori sulaukti, kadangi tiek vartotojų, tiek gamintojų dėmesys prikaustytas į mobilų segmentą.

Stacionarių kompiuterių rinkos stagnacija tęsiasi. Turime tarsi užburtą ratą: gamintojai neskuba pasiūlyti naujovių, todėl vartotojai šia rinka domisi vis mažiau, ji pradeda trauktis, todėl gamintojai skundžiasi dėl mažėjančių pardavimų ir neskuba siūlyti naujienų.

Situaciją blogina ir kompiuterių komponentų kainų šuolis, kuriam didelę įtaką padarė stiprėjantis JAV doleris. Nuo praėjusiais metais publikuotos apžvalgos nemažai komponentų pabrango 10 ir daugiau procentų.

Bene vienintele išimti galima laikyti operatyvios atminties segmentą. Čia kainos nuosekliai mažėjo dėl atsistatančios pasiūlos, todėl net brangstantis JAV doleris blogos įtakos padaryti nesugebėjo.

Procesoriai

broadwell-is-coming-680

Kompanija Intel stacionarių kompiuterių rinkoje sugebėjo dar vienerius metu pradėti be žymių naujienų, nors anksčiau buvo įpratę sausio mėnesį sulaukti naujų procesorių anonsų, o kovo – balandžio mėnesiais naujienas pamatyti ir parduotuvių lentynose.

Dabar gamintojas susikoncentravęs į mobilų segmentą, todėl naujieji 14 nm Broadwell procesoriai pirmiausia pasirodė nešiojamų kompiuterių segmente. Stacionarius kompiuterius jie turėtų pasiekti šių metų antroje pusėje.

Jei Intel naujienų turėsime palaukti, tai AMD naujų procesorių lauksime dar ilgiau. APU Carrizo su Socket AM3+ lizdu pasirodymas stacionariame segmente yra labai mažai tikėtinas, tuo tarpu stacionarių AMD Zen procesorių teks laukti net iki 2016 metų.

Jei taip tęsis ir toliau, AMD pradės pamiršti ne tik paprasti vartotojai, bet ir ištikimi gerbėjai. Ar tik nebus taip, kad artimiausioje ateityje reikės rinktis arba „Intel + Windows“ arba „ARM + Linux (Android)“?

Vaizdo plokštės

titanx-box-retail

nVidia GeForce GTX Titan X turėtų pasirodyti pristatytas renginyje GTC 2015, kuris vyks kovo 17-20 d.

„Viskas einasi kaip iš pypkės“, – jau kurį laiką kalba nVidia vadovybė, o statistika tik patvirtina: ši kompanija dominuoja vaizdo plokščių rinkoje, nepaisant kilusio skandalo su GeForce GTX 970.

Naujienų iš nVidia stovyklos per praėjusį laikotarpį beveik nebuvo, išskyrus neseniai parodytą Maxwell architektūros flagmaną GeForce GTX Titan X – galingiausią nVidia vaizdo plokštę. Aukščiausiame kainų segmente toliau dominuoja GTX 980/970, kažko daugiau pasiūlyti neskubama – juk konkurencinė aplinka labai palanki, ir už tai reikia dėkoti AMD.

Iš AMD laukiama Radeon R9 300 serijos vaizdo plokščių, kurios turėjo būti pristatytos dar 2014 m. pabaigoje. Tačiau kompanija, panašu, įprato niekur neskubėti.

Bene didžiausia naujiena, kurią mums žada AMD – tai vaizdo plokštės Radeon R9 390/390X su HBM (High Bandwidth Memory), kurios konkuruos su GeForce GTX 980/970. Tačiau visa tai – ne anksčiau kaip birželio mėnesį (pristatymas laukiamas parodoje Computex 2015), tuo tarpu prekyboje naujienos pasirodys dar vėliau.

Motininės plokštės

asus-usb31-type-a-example

USB 3.1 lizdai bus išskirti kita spalva, siekiant išvengti maišymo su įprastai mėlynai žymimu USB 3.0

Bene didžiausia naujiena – USB 3.1 sąsajos pasirodymas, kurią jau pradėjo diegti visi didieji motininių plokščių gamintojai (ASUS, Gigabyte, MSI, ASRock).

Rinkoje pamatysime du USB 3.1 lizdo tipus: Type-A ir Type-C. Jei pirmasis bus suderinamas su ankstesniais USB 2.0/3.0 kištukais, tai antrasis pareikalaus naujų kištukų, kurie galės būti orientuoti bet kuria puse.

Type-C USB-3.1 lizdas vizualiai aiškiai skirsis nuo Type-A USB 3.0/3.1 lizdų

Type-C USB-3.1 lizdas vizualiai aiškiai skirsis nuo Type-A USB 3.0/3.1 lizdų

USB 3.1 pasiūlys dvigubai – iki 10 Gbit/s – padidėjusį duomenų perdavimo greitį, lyginant su USB 3.0 standartu, tačiau tam reikės prijungti suderinamus įrenginius.

Kartu atsiras galimybė sparčiau įkrauti užmaitinti iki 100 W galios įrenginius (pavyzdžiui, monitorius), tačiau tuo galės pasigirti Type-C modifikacija – Type-A bus apribota 4,5 W, jei tikėti, pavyzdžiui, ASUS, pateikiamomis specifikacijomis.

Benefits-of-Type-C-USB-3.1

USB 3.1 Type-C leis greičiau įkrauti mobilių įrenginių baterijas, naudoti USB monitorius, perduoti vaizdinę medžiagą, o kartu pasiūlys kompaktiškesnį, universalų savo fizine orientacija lizdą

Stacionarių kompiuterių komplektacijos

Žalios spalvos kaina – komponentas pigo arba įdėtas pigesnis (to paties/panašaus funkcionalumo, produktyvumo); raudona spalva – to paties komponento kaina padidėjo arba teko komplektuoti su brangesniu; juoda spalva – kaina nepasikeitė.

01-amd

01-intel

Abiejų komplektacijų atveju ryžomės šiek tiek paeksperimentuoti: abiejuose kompiuteriuose įdiegti SSD kaupikliai. Kadangi tokios sistemos paprastai skirtos didelių reikalavimų nekeliantiems vartotojams, talpos trūkumo, kaip rodo praktika, jie dažniausiai nepastebi, juo labiau, kad dažniausiai kompiuteris naudojamas naršymui internete, nuotraukų ir filmų peržiūrėjimui, darbui su dokumentais ir el. paštu.

Intel platformos kaina padidėjo bene labiausiai: deja, nebuvo alternatyvaus procesoriaus kainai sumažinti, kaip tai pavyko padaryti AMD atveju.

02-amd

02-intel

Nebrangus žaidimų kompiuteris šį pavasarį nėra jau toks nebrangus, kaip norėtųsi. Brango absoliuti dauguma komponentų, nors produktyvumo lygis išliko toks pats, kaip ir praėjusių metų pabaigoje pateiktose komplektacijose.

Kainą šiek tiek didino ir tai, jog buvo priversti pridėti papildomus 4 GB operatyvios atminties (iš viso turime 8 GB), kadangi šiandien turime ne vieną žaidimą, kuris reikalauja bent 6 GB RAM.

Kaip alternatyvią vaizdo plokštę galima pasiūlyti nVidia GeForce GTX 750 Ti, kuri yra vidutiniškai 10-15% lėtesnė už pasirinktą Radeon R7 265.

03-amd-01

03-intel-01

Žaidimų kompiuteryje pagrindinis pokytis – vietoj GeForce GTX 760 įdiegėme apie 10% didesnę spartą siūlančią GeForce GTX 960 vaizdo plokštę.

Intel komplektacijoje šiek tiek nukentėjo procesoriaus posistemė – dėl smarkia padidėjusių kainų teko įdiegti 100 MHz mažesniu dažniu veikiantį Core i5-4440 (Haswell) vietoj Core i5-4460. Reikia manyti, žaidimuose tai nepadarys didelės įtakos.

04-amd-01

04-intel-01

Praktiško darbinio kompiuterio komplektacija beveik nepasikeitė, lyginant su rudens – žiemos variantais. Belieka priminti, kad esant norui, šią konfigūraciją galima papildyti žaidimams tinkama vidutinės klasės vaizdo plokšte.

05-intel-gamer

Žaidimų gerbėjams metų pradžių esminių pokyčių neatnešė, tuo tarpu pavasaris taip pat nebus labai dosnus. Artimiausia naujiena – GeForce GTX Titan X, kuri karaliaus tol, kol  nepasirodys AMD flagmanas Radeon R9 390X.Tačiau visa tai – ne anksčiau III ketvirčio. Tuomet sulauksime ne tik naujų Intel procesorių, bet ir naujos Microsoft operacinės sistemos Windows 10 su DirectX 12 palaikymu. Reikia tikėtis, kad tuomet bus galima surinkti visiškai naują sistemą, kuri produktyvumo lygį pakels į naujas aukštumas.

Pastaba: parenkant kompiuterių komponentus, nebuvo keliama užduotis surinkti nei maksimaliai pigų, nei maksimaliai brangų kompiuterį. Siekta surinkti optimalią sistemą pagal kainos/spartos/patikimumo santykį, atsižvelgta į kompiuteriams keliamus reikalavimus.

40 komentarai (-ų)

 1. neanglas parašė:

  Nr.1 Nr.2 Nr.4 Nr.5 . O kur Nr.3 ?

 2. Artuso parašė:

  Kaina/kokybė ir 980 GTX? Sunkokai suderinama…

 3. zet parašė:

  Del brangesnio zaidiminio kompo:

  ausitnuvo Scythe Ninja 3 rev. B nedeciau: labai didelis,sunkokas, ausinimas vidutinis. Jei is Scythe, tai visai patrauklus Scythe Mugen 4 PCGH Edition ar paprastas. Dar variantai: Cooler Master „HYPER 412S“, Noctua NH-U14S ar U12S, Thermalright Silver Arrow ITX ar n kitu.

  PSU: klausimas, kodel pasrininktas maitinimas Enermax vietoj Seasonic (siaip idomu).

  Ir ramus kitokius patarciau. Is pigesniu tai Crucial Ballistix, is brangesniu irgi yra n pasirinkimo (nors mazai RAM’ai zaidimu fps itakoja). SSD tai sau issrinkau samsung 850 pro. Plius galima is amazono atsisiusti samsung SM951 (palaiko Asrock extreme serijos) arba per papildomus adapterius). Del HDD tai jai patikimumas tai Toshibos HGST Ultrastar serijos 7K200, 7K400, 7K600.

  Vaizduske tai Asus Strix serija tikrai patraukli.

  • DzinTonic parašė:

   to Zet: šis Enermax PSU siūlo tą pačią kokybę, kaip ir Seasonic X-750, tik už mažesnę kainą. Abu išbandyti, abu patiko; viską lėmė kaina.

   Samsung SSD 850 Pro nenaudotas, nes paskutiniu metu buvo problemų su firmware klaidomis – SSD kartais būdavo neatpažįstamas, net neužsikraudavo OS.

   Dėl Scythe Ninja 3 rev. B – vis dar nepavyksta rasti tokio pat efektyvaus ir pigaus bokšto tipo aušintuvo, kuris išlaikytų Core i7-4790K temperatūras komfortiškame lygyje be jokių ventiliatorių.

   Noctua geri, bet labai brangūs. Scythe Mugen už tą pačią kainą ne toks efektyvus. Thermalright Silver Arrow prekyboje Lietuvoje apžvalgos rašymo metu nebuvo, būtų šaunu išbandyti.

   • zet parašė:

    to Dzin Tonic:

    aisku man nebuvo paciam progos tiesiogiai ju palyginti, bet is n apzvalgu, tai nusileidzia pora laipsniu tik, plius tylesnis:

    http://us.hardware.info/comparisontable/products/157971-131531-115948-207089-193567-186947-134075-75675-213967-183459-183458-86488

    • DzinTonic parašė:

     Scythe ventiliatoriai vieni tyliausių (kodėl apžvalgoje tokie dB rodikliai, sunku pasakyti), teko lyginti su vienais tyliausių laikomais Noctua ventiliatoriais, esminio skirtumo nesigirdėjo.

     dėl triukšmo – šis dalykas neaktualus, nes Ninja rev. 3 atlaiko visas apkrovas be ventiliatorių 😉 pas kolegas CPU paspartinti, jiems ventiliatorių reikia, bet sukasi 600-800 rpm, jokio neigiamo akustinio efekto (juo labiau, viskas korpuse).

     Kai tik atsiras galimybė, reikės Scythe Mugen 4 išbandyti.

     • zet parašė:

      ai, surizikuosiu, pabandysiu Scythe Mugen 4 PCGH , kaina nera labai didele pasikeisti po to. Pasitikriniu, ar 10 perzvelgtu apzvalgu nemeluoja 🙂

 4. ad parašė:

  Kodėl Kingston SSD? Turbūt nepatikimiausias gamintojas, kiek teko susidurt, o bandžiau jau turbūt visas serijas…

  • thermal parašė:

   man iš nepatikimiausių Crucial, vienareikšmiškai, ypač paskutinius du metus. Kingston pagal pagal pardavimų lygį ir broko procentą nėra toks blogas (klientams dešimtimis sudėjęs).

   galbūt pasirinkčiau Samsung 850 Pro SSD arba kokį Corsair variantą, nors pagal mažiausiai genda, kiek žiūrėjau statistiką ir garantiniais kalbėjau – Intelio SSD, antri Samsungai.

   • Mode parašė:

    Gal gali papasakot placiau apie OCZ ARC 100 ssd modeli, jeigu teko susidurti tau su tokiu. Greitu metu planuoju isigyti ~250gb ssd, norisi rast geriausia kainos ir kokybes santyki.

    • thermal parašė:

     OCZ pasižymi ne pačia geriausia kokybe (nemažai garantinių atvejų, prasčiau tik Crucial paskutiniu metu).

     Jau geriau kokį Corsair pasirink, jei iš nebrangesnių, arba iš brangesnių/patikimesnių Intel SSD 530 Series arba Samsung 850 Pro.

   • ad parašė:

    Na statistika statistikom, 15 įvairių Kingstonų turiu tai kas mėnesį bent vieną pakeičiu pagal garantija. HyperX visi keisti

 5. zet parašė:

  to Thermal:

  klausimelis dar ramu, kaip Caorsair vengeance proe serija, as kaip tik laukiu kol is Amazono toks daiktas parvaziuos: http://www.corsair.com/en/vengeance-pro-series-16gb-2-x-8gb-ddr3-dram-2133mhz-c9-memory-kit-cmy16gx3m2a2133c9r

  • thermal parašė:

   Corsair vengeance pro – žvėris, ne RAM 🙂 bet jei imsi Scythe Mugen 4, ar tau netrukdys coolerio ventiliatorius tokius RAM sumontuoti? nes labai aukšto profilio, o kai kurie useriai skundžiasi, kad netelpa, reikia žemo profilio (low-profile):

   https://translate.google.lt/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=lt&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fnl.hardware.info%2Fforum%2Fthreads%2Fscythe-mugen-4-corsair-vengeance-pro-past.275271%2F&edit-text=&act=url

   • zet parašė:

    o neina antra ventliatoriu (kur visrs ramu) auksciau iskelti biski ir viskas?

    https://www.youtube.com/watch?v=RwLq1P3kOrY

    jei dezeje vietos uztenka, turetu buti iskiles antras ventiatorius ir viskas.

    • thermal parašė:

     Galima ir pakelt, tik neaišku, kiek Vengeance Pro aukštesnis už XMS serijos ram’us, gali ir nepadėti + šiek tiek aušinimo efektyvumo prarasi, nes pūs biški per viršų.

     Blogiausiu atveju uždėsi tik ištraukiantį 120 mm ventiliatorių arba bandyt sumontuot 92 mm ventiliatorių 😉

     • zet parašė:

      nieko beveik neprarasiu (manau), nes 2 ventiliatoriai ar vienas mazai skiriasi ir cia su beveik su visais ausintuvais. Tai del tokio iskelimo gal koki viena ar du laipsnius maximum. Siaip ziurejau per youtuba kaip panasiai problema su Noctua dare. Tai antras ventiliatorius buvo apie 2 cm iskiles ir tiek ir pas Noctua vienodai lengvai prisitvirtino auksciau. Jai korpusas leidzia, nes tuos 2 cm reikia prie ventiliatoriaus dydzio realiai prideti. Korupusa issrinkes kur Maximum CPU Cooler Height 170mm, tai vietos bus.

 6. Keista parašė:

  Visi gamintojai pabėgo nuo mažai patikimo ir ydingo sf-2281, liko iš esmės vieni Kingston ir lyg turintys išmanyti faceit taip sugeba prašauti. Suprasčiau jei hyperx 3k būtų pigiausi rinkoje..
  Net patys Enermax perpresentative nebeduoda testuoti platimax nes platforma outdated. X-750 miles ahead, tik reik turėt normalią testavimo įrangą. Iš esmės gelbsti kaina – 144 e – nėra blogai.

 7. rolandas parašė:

  gaila kad taip viskas subrango. Reikia naujos vaizdo kortos o sios visos pabrango mazdaug 30euru:( o naudotu nenoriu pirki.

 8. Edvinas parašė:

  Jei „žaidimu kompiuteris“ vietoi gtx 960 idėsiu gtx 760 hawk, ir procesoriu i5 4590 3.30, užteks maitinimo bloko ctg 550?

  • zet parašė:

   internete sako, reikia kad sistema susdarytu iki 90 % maitinimo galios, kurie surenkineja kompus sako kad iki 80 % psu galios. Spresk pats. Yra puslapis, kur pagal viska paskaiciuoja kiek sistema naudoja. Pasigoogling.

   • Edvinas parašė:

    Bandžiau tai, tai ir gaunu apie 550w tai ir klausiu žmonių nuomonių, ir dar klausimas Kodėl ram 1866mhz, nes asus h81 gamer motininei rašo 1600 palaiko kaip suprantu? Klausiu visko nes pagal šita pc panašų renkuosi ;]

    • zet parašė:

     su ramais idemiai skaityti reikia. 1600 yra defaultas, rekomenduojamas intelio. Bet pats intelis palaiko daug daugiau. Taip pat ir dauguma motiniu ploksciu, bet buna jau OC (over clocked). Ir kad tas ramas veiktu, per biosa daznai reikia ijungti XMP. XMP turi versijas ir ten atitinkamai buna su versija ir matkos. Bet ten biosu atnaujinimai bla bla, nezinau ar negalima atsinaujinti.

     Bet jei ramas ir neatitinka xmp versijos tai nera labai baisu, galima visus parametrus atskirai pasikonfiginti, o galima tiesiog nusistatyti XMP rezima, tiksliau aktyvu ar maziau katyvu overclockinima.

     Ir dar, kiek zinau, visi ramai overclokinasi (galima uzsikelti dazni) bet isauga velavimai bei svarbiausia susikelia (sukeliamos) itampos. Gali atsirasti klaidos.

     Kai perki ramus 1866, tai reiskia, kad jie yra istestuoti (daznai ir po defaultu) veikiantys 1866 dazniu prie tam tikros xmp versijos (su maza paklaida) ir turi tam tikra velavima, ir norint galima dar „pasiturbinti“.
     Realiai zaidimams dideles itakos neturi, ten maximum kelis fps, nebent bus sistema tokia, kad kaip tik ramo pralaidumas yra „stabdis“ (butelio kaklelis).

     As pats turiu geriausius (kiek radau) ramus su 1.5 itampa. Reiks pabandyti ir paziureti kaip OC su jais.

 9. zet parašė:

  dauguma ploksciu leidzia oc ramu daznius, o intelis siulo savo 1666666666 standarta 🙂

 10. Smalsius parašė:

  Kada kris komponentu kainos? :O Viskas taip brangu 😐

 11. ufo parašė:

  uz 1888e su 1150 socket ir ddr3 ram nerinkciau geriau va i ateiiti ram galima pasikeisti po to i geresnius maitimas siaip galima rasti geresni

 12. ufo parašė:

  Kam rinkti sistema su LGA 1150 kai sumoje uz 1888+ galima su LGA 2011-3 o tie nauji BROADWEL kaip ir skylake nieko verti bus o i7 4790k kaina isipute iki nevertos sumos tik beprotis gali uz 2000 euru rinktis LGA 1150 sistema

  • zet parašė:

   tai cia as tas beprotis 😉 nors jo, skylake verti tik tiems kas turi 3 sli 🙂

 13. Raimis parašė:

  Edvinai, pas mane stovi i5 su gtx970 ir mano 500w Bronze+ PSU viską atlaiko 🙂

 14. Sakulas parašė:

  Duomiuosi kompiuterias jau senai. Arba klaida arba as nerandu. Gtx 960 128 bit. turetu buti,nes niekur nerandu kad butu 256 bit. si vaizdo korta. Ir gal kas pasakys apie tuos bitus,galvodavau kad jie turi didele reiksme anksciau,kuo daugiau tuo geriau,bet pastebejau kuo maziau tuo maziau watu suvartoja. taip kad palyginus gtx 760 256bit. ir 960 128bit.,pastaroji yra galingesne 10% turedama per pus maziau bitu ir daugiau taktinio daznio atminties ir cpu.

  • kam tas vardas parašė:

   labai teisingai mastai. Cia yra magija. Manau 9 karta naudoja suspaustus duomenis ir kitokius fokusus. Visgi 128bitai yra mazai. Dar vienas idomus dalykas, ne visada teksturu lowdai atsiliepia fps’ams. Pradziai uzkraunamos zemesnes teksturos ir paskui priartejus uzkraunamos detalesnes ir fps nuo to nenukencia, tik kartais kai staigiai pasuki pele ir matai kaip jos keiciasi pries akis… ne koks jausmas. Dar nuo zaidimo variklio, driveriu ir kitu dalyku priklauso.

 15. Aleliuja parašė:

  Kada bus renkam kompiuter5 VASARA? ar nebebus?

 16. aha parašė:

  jau vos ne vidurvasaris, o jie dar pavasariu gyvena. Mirę čia viskas 😛

  • devastator parašė:

   bleha ne visi istisas dienas trina subine fotelyje prie kompiuterio. Cia tau ne delfis ar 15min.lt kur komanda sedi ir naujienas kas valanda atnaujina ir uz tai alga reguliariai gauna. Adminai, savo iniciatyva juk deda tuos straipsnius. Gerai pastebejai, dabar vasara- tai metas ne bezdet prie monitoriaus, o veikt tukstanti idomiu uzsiemimu, vaziuot i gamta, prie juros, ezeru, sportu uzsimti, i kelione isvaziuoti, galu gale su panele ar zmona uzsimti terapine manksta 🙂

   • Edvinas parašė:

    Bet yra kur nori pačių naujausų naujienų

   • aha parašė:

    adminai savo iniciatyva deda tuos straipsnius, sakai? WOW, realy??? O ar ne tam tas saitas yra skirtas-sekt paskutines naujienas ir laikyt ranką ant pulso, kaip sakoma? 😛


Kitos kategorijos naujienos