Facebook paaiškino, kodėl buvo sekami net ir neregistruoti vartotojai


facebook-logo-wall-680

Facebook pareiškė, kad nesinaudojančių ir netgi neregistruotų socialiniame tinkle vartotojų sekimo priežastis – techniniai nesklandumai. Apie tai oficialiame tinklaraštyje pareiškė Facebook viceprezidentas Richardas Allanas, atsakydamas į Belgijos duomenų apsaugos agentūros paklausimą.

Socialinis tinklas pranešė, kad greitu metu bus pašalinta problema, susijusi su cookie-failais, saugomais naršyklėje – būtent jie atsakingi už vartotojų aktyvumo sekimą, net jei jie neturi Facebook paskyros ir ar ja nesinaudoja. Duomenys buvo renkami, pasinaudojant mygtuku „Like“, kuris integruotas kituose puslapiuose.

Be to, Richardas Allanas pareiškė, kad Belgijos duomenų apsaugos agentūra padarė neteisingas išvadas. „Ataskaitoje yra keletas klaidų, susijusių su tuo, kaip Facebook naudoja informaciją, kad galėtų teikti paslaugas 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje“, – rašo Facebook viceprezidentas.

Pavyzdžiui, kompanija kritikuoja jų veiklos aprašymą, naudojant tokį terminą, kaip „sekimas“. Taip pat tvirtinama, jog kompanija laikosi atviros politikos dėl cookie-failų, kurie naudojami dėl saugumo, personalizacijos ir reklamos.

Richardas Allanas pateikė aštuonias Belgijos agentūros tezes ir atsakė į jas, paneigdamas kaltinimus dėl europinių teisės aktų pažeidimo. Tiesa, patys žmogaus duomenų apsaugos ekspertai tikina, kad Facebook tyrėjams priskyrė tokius argumentus, kurių jie kompanijai nėra pateikę.

Tikimasi, kad Belgijos reguliavimo institucija galutinį sprendimą dėl vartotojų teisių pažeidimo priims balandžio 29 d. Facebook nemalonumai laukia ir Austrijoje, kurioje 25 000 socialinio tinklo vartotojų padavė kompaniją į teismą dėl neteisėto jų privačių duomenų naudojimo.

Vienas komentaras

  1. Neutralus parašė:

    Labai gerai. Rūrinti FB reikia taip, kad maža nepasirodytų. Kuo daugiau valstybių prisijungs prie ieškinio, bus tuo didesnė tvarka.
    Blogiausia, kad tas „sausainėlis“ yra jų darbinis arklys ir greičiausiai vistiek ras būdą kaip jį platinti.


Kitos kategorijos naujienos