Google išleido naršyklę Chrome 42


GoogleChrome-680

Kompanija Google pristatė galutinę naršyklės Chrome 42 versiją, skirtą asmeniniams kompiuteriams su Windows, Linux ir OS X.

Naujausia Chrome versija atnešė 45 atnaujinimus, taip pat padidintas darbo stabilumas ir spartos lygis. Be to, naršyklė gavo kelis naujus API – „Push“ ir „Notifications“.

Naujieji API leidžia siųsti naršyklės Chrome naudotojams pranešimus netgi po to, kai puslapis buvo uždarytas. Šiuo atveju kūrėjai turėtų išlaikyti balansą tarp būtinumo informuoti ir įkyraus informacijos brukimo, tačiau kokias taisykles nustatys Google, dar neaišku.

Kol kas kūrėjai turės gauti Google leidimą API „Pusha“ naudojimui, ir jei jis bus gautas, kūrėjai turės galimybę pasinaudoti tarnyba „Google Cloud Messaging“, kuris ir skirtas pranešimų atvaizdavimui.

Panašūs pranešimai galėtų būti naudingi tokiuose puslapiuose, kaip eBay, jei vartotojas dalyvauja aukcione, tačiau kuriam laikui palieka puslapį: jei kiti pasiūlys didesnę kainą už jį, bus galima operatyviai apie tai sužinoti.

Chrome 42 ištaisyta ir nemažai kritinių saugumo sistemos spragų, ir nemaža dalimi tai padėjo padaryti programos Google Bounty dalyviai, už tai gaudami tam tikrus apdovanojimus.

Naujausia Chrome versija turėtų būti įdiegta automatiškai. Jei tai neįvyko, galima savarankiškai apsilankyti Google puslapyje ir atsisiųsti naršyklę pačiam.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos