Google X darbuojasi prie naujos kartos akumuliatorių


battery-low-smartphone-200

Laboratorija Google X, kaip ir daugelis kitų tyrėjų grupių, kuria naujos kartos akumuliatorių, kuris galėtų dirbti ilgiau, nei šiuolaikinės ličio jonų baterijos, praneša leidinys The Wall Street Journal.

Šaltinio teigimu, kūrimo darbai prasidėjo dar 2012 m.; projektui vadovauja Rameshas Bhardwajis, kuris anksčiau kompanijoje Apple ir taip pat dirbo akumuliatorių srityje. Šiuo metu prie projekto darbuojasi keturi mokslininkai.

Viena iš svarstomų koncepcijų yra lankstūs akumuliatoriai, į kuriuos kompanija Dyson neseniai investavo apie 15 mln. JAV dolerių. Juose skystos jungtys pakeistos kietomis medžiagomis, per kurias ir teka elektros srovė.

Tai leistų sukurti kompaktiškesnius ir saugesnius akumuliatorius, kurie būtų surenkami iš plonų sluoksnių, taigi juos būtų galima naudoti mobiliuose įrenginiuose ir dėvimoje elektronikoje.

Google kuriamas akumuliatorius taip pat galėtų būti naudojamas lanksčiuose elektronikos įrenginiuose, taip pat implantuoti į žmogaus kūną, kontaktinius lęšius, galinčius matuoti gliukozės lygį, taip pat naujos kartos akiniuose Google Glass, kurie pradėti kurti „nuo nulio“.

Google pastangos sukurti naujos kartos akumuliatorių neapsiriboja vien tik šia keturių žmonių grupele. Interneto gigantas kartu su kompanijos AllCell Technologies specialistais kuria baterijas, kurios bus naudojamos oro balionuose Loon ir dar trijuose projektuose.

Vienas komentaras

  1. nez parašė:

    Dirba ne ties talpa, o ties panaudojimo sritim. Ot tai ‘džiugi’ naujiena.


Kitos kategorijos naujienos