IBM ir Fujifilm padidino magnetinių juostų talpą net 88 kartus


Kompanijos IBM ir Fujifilm pranešė pasiekusius naują duomenų įrašymo į magnetines juostas tankio rekordą. Jei prieš metus viename kvadratiniame colyje tilpdavo 86 Gb informacijos, tai naujas pasiekimas – 128 Gb.

Tokiu būdu, dabar magnetinių juostų laikmena gali talpinti net 220 TB duomenų, o tai yra 88 kartus daugiau, nei galima sutalpinti šiuolaikiniame LTO6.

Tokios talpos užteks, kad būtų galima įrašyti informaciją, kurią saugo 220 mln. knygų (jei šias knygas sustatytume į vieną lentyną, ji būtų 2200 kilometrų ilgio).

Magnetinių juostų aktualumas ne tik neblėsta, tačiau iš naujo įgyja antrą gyvenimą. „Dideli duomenys“ reikalauja milžiniškų talpų. Duomenų centrų valdytojai kalba ir apie „šaltus duomenis“, kurių reikia labai retai, tačiau jie naudojami socialiuose tinkluose ar „debesų“ tarnybose.

Nauja magnetinė juosta, IBM atstovų teigimu, padės kiekvieno informacijos gigabaito saugojimo kainą sumažinti iki kelių centų.

Reikia pažymėti, kad didesnis duomenų tankis pasiektas, naudojant tikslesnį magnetinių galvučių pozicionavimą, kurių judėjimo paklaida sumažėjo iki 6 nm ir mažiau, nors naudojama ta pati – 90 nm – galvutė. Naujoje laikmenoje kaip medžiagą Fujifilm panaudojo bario feritą, o kiekviename juostos pločio colyje telpa net 181 300 takelių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos