Microsoft iš anksto informuos apie automobilių kamščius


traffic-jam-us-680

Automobilių kamščiai keliuose yra šių dienų problema, kuri dideliems miestams jau tapo tikru galvos skausmu. Tačiau kompanija Microsoft jau kuris laikas darbuojasi prie technologijos, kuri leis iš anksto sužinoti, kur ir kada tokie kamščiai susiformuos.

Prie technologijos darbuojasi Microsoft Research mokslininkai kartu su Brazilijos universitetų specialistais. Prognozės apie kamščius keliuose remsis didelių duomenų masyvų analize.

Atitinkama informacija apims duomenis apie transporto judėjimą skirtingais laikotarpiais. Tai bus ne tik oficialios ataskaitos, sekimo kamerų duomenys, tačiau ir informacija iš socialinių tinklų. Microsoft tikina, kad korektiškos prognozės galės būti pateikiamos, likus 15-60 minučių iki kamščių susidarymo pradžios.

Microsoft atstovai tikina, kad nauja technologija jau buvo pratestuota keliuose miestuose, tuo tarpu kamščių susidarymo prognozių tikslumas siekė 80%, tuo tarpu artimiausiu metu tikimasi pasiekti ir 90% rodiklį.

Vienas komentaras

  1. Saulon parašė:

    O kai paleis sistemą vairuotojams, ar nesigaus paradoksas? Sistema informuoja apie kamščio tikimybę, vairuotojai priima kitus sprendimus, keičia kryptį, greitį, važiavimo laiką, o kamštis susiformuoja kitoje vietoje. Sistemos spėjimas nepasitvirtina dėl pačios sistemos spėjimo.


Kitos kategorijos naujienos