Nokia gali grįžti į išmaniųjų telefonų rinką 2016 metais


nokia-lumia-1020-handson-680

Ilgą laiką suomių Nokia buvo mobilių telefonų gamintojas, tačiau dabar šios dienos jau praeityje. Mobilų padalinį įsigijo Microsoft, taigi Nokia beliko užsiimti trimis verslais: tinklo įranga (pelningiausia), kartografinė tarnyba (kurią jau planuojama parduoti) ir Nokia Technologies – mobilių įrenginių padalinys.

Nokia Technologies iki šiol yra pasižymėjęs tik vieną kartą, išleisdamas planšetinį kompiuterį Nokia N1. Remiantis sandorio su Microsoft sąlygomis, Nokia negali išleisti išmaniųjų telefonų iki pat 2016 m. III ketvirčio, o ir patys suomiai tiksliai nežinojo, ar jie ketina grįžti į šią rinką.

Vis tik nauja gandų porcija, kurią išplatino puslapis Re/code, teigia, kad Nokia su nekantrumu laukia to momento, kai vėl galės užsiimti išmaniųjų telefonų gamyba.

Planšetinio kompiuterio atveju Nokia tik užsiėmė šio įrenginio kūrimu, tačiau gamyba buvo patikėta kinų kompanijai Foxconn. Toks sprendimas gali būti priimtas ir išmaniųjų telefonų atveju.

Jei Nokia pradės kurti išmaniuosius telefonus, jie, tikėtina, gaus Google mobilią operacinę sistemą Android, o šio momento laukė nemažai Nokia prekės ženklo gerbėjų.

Jei suomių kompanija iš tikrųjų planuoja sugrįžti į telefonų rinką, ji turėtų jau dabar imtis atitinkamų darbų, kadangi išmaniųjų telefonų kūrimo procesas gali trukti iki 12-18 mėnesių.

6 komentarai (-ų)

 1. kazkas parašė:

  As dar prisimenu kokia nokija buvo garsi kompanija, dauguma telefonu buvo jos; o daba…..

 2. Vicius parašė:

  Dievas nebebus. Nokia jau nebus tokia kokia buvo, bus kaip koks sony, lg ar bb (neblogi daiktai bet siaip realiai nieko gero)

 3. kazkas parašė:

  Bijau kad jau nebebus

 4. pamirskit ta nokia parašė:

  trantai ta nokia ankciau buvo keli modeliai dar neblogi bet nusirito su WP ir asha slamstu be to kazkur rase nokia lumia is kazkokios kalbos isvertis reiskia laisvo elgesio moteri tai nokia politika apsindejo kad nokia kale

 5. Jūsų Vardas parašė:

  Nokia laiku ir vietoje pasirode, niekas nekure tokiu telefonu, kokius siule nokia. Lygiai ta pati galima daugeliuj pritaikyti, kad ir apple. Laiku ir vietoje isleistas aifonas, tai ko rinka dar nemate. Nors po aifono, daugiau nieko naujo ir nematome. Tai bene 10 metu tik tobulinami esami produktai, o inovacijom net nekvepia.


Kitos kategorijos naujienos