nVidia riboja atviro kodo tvarkyklių darbą su Maxwell grafika


NVIDIA-Maxwell-GM204-680

Kompanija NVIDIA neketina leisti atviro kodo tvarkyklių kūrėjams naudotis visomis Maxwell vaizdo plokščių galimybėmis, praneša puslapis WCCFTech.

Šaltinio teigimu, šiuo metu Linux branduolio 3.19 versijoje yra tik bazinis grafinių adapterių su Maxwell architektūra palaikymas, tuo tarpu darbo paspartinimui skirtos tvarkyklės Nouveau negali atlikti savo funkcijų su Maxwell vaizdo plokštėmis.

Jei anksčiau atviro kodo tvarkyklių kūrėjai rasdavo galimybių, kaip apeiti tam tikrus NVIDIA sukurtus ribojimus, tai dabar tie patys metodai jau neveikia su Maxwell platforma, todėl beliko tik vaizdo išvesčių konfigūravimo galimybė.

NVIDIA tikinimu, visa tai padaryta tam, kad vartotojai nebūtų klaidinami, kadangi kartais po atitinkamų tvarkyklių modifikacijų pasirodymo lėtesnės vaizdo plokštės sistemoje būdavo identifikuojamos kaip galingesnės.

Žinoma, firminės NVIDIA tvarkyklės veikia be problemų, tačiau toks elgesys su atviro kodo bendruomene kai kurios vartotojus gali privesti atkreipti dėmesį į AMD vaizdo plokštes, daug pozityviau žiūrinčią į Linux platformą bei jos naudotojų poreikius.

Vienas komentaras

  1. velnias parašė:

    reik naudot normalius driverius, o ne belekieno sukurtus. paskui skundzias,kad kazkas negerai, luzineja ir t.t.


Kitos kategorijos naujienos