Oddworld kūrėjai: „Kapitalizmas trukdo žaidimų vystymuisi“


Oddworld Abe Oddysee 680

Taip jau nutiko, kad pasaulį valdo kapitalas su visomis iš to išplaukiančiomis aplinkybėmis. Ir ne visiems tai patinka. Pavyzdžiui, žaidimo Oddworld kūrėjas Lorne Lanningas apkaltino kapitalizmą tuo, jog ši sistema kiša žaidimų kūrėjams pagalius į ratus ir taip trukdo visos industrijos vystymuisi.

Lorne Lanningas pasiskundė, kad žaidimų leidėjai, kurie užsiima taip vadinamų AAA-klasės žaidimų populiarinimu, vis rečiau ir rečiau rizikuoja, todėl vis dažniau linkę imtis patikrintų priemonių, kad būtų pasiektas maksimalus pelnas.

Žaidimų biudžetai vis auga, leidėjų išlaidos – taip pat, o kartu su išlaidomis auga ir rizika – galbūt investicijos neatsipirks, jau nekalbant apie pelną? Būtent dėl to ir kyla visos šiuolaikinės žaidimų industrijos problemos, mano Lorne Lanningas.

Tačiau Oddworld kūrėjas nepatenkintas ne vien tik žaidimų industrija. Jo manymu, kapitalizmas yra baubas ne tik žaidimams, tačiau ir visam pasauliui apskritai: „Aš manu, kad jis naikina pasaulį.“

Išsigelbėjimo reikėtų ieškoti indie žanro žaidimuose: ant jų kūrėjų pečių neguli atsakomybės už milijoninius biudžetus našta. „Kuo pigesnis produkto kūrimas, tuo labiau rizikuoti jūs būsite linkę“, – įsitikinęs Lorne Lanningas.

Paskutinis šiuo metu žaidimas, kurio kūrime dalyvavo Lorne Lanningas – tai „Oddworld: New ‘n’ Tasty“, kuris yra perdaryta „Oddworld: Abe’s Oddysee“ versija. Žaidimas pasirodė praėjusių metų vasarą konsolėje Playstation 4, o šių metų vasario gale – PC.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos