Programą „Dell System Detect“ antivirusinės pripažįsta kenkėjiška


Dell-System-Detect-680

Dėl potencialiai kenksmingų programų diegimo į savo kompiuterius neseniai buvo apkaltinta ne tik kinų Lenovo, tačiau ir amerikiečių Dell. Jos programą „Dell System Detect“ kompanija Malwarebytes įvertino kaip potencialiai pavojingą, nes jos senos versijos turi pavojingų saugumo spragų.

„Dell System Detect“ leidžia prijungti prie gamintojo puslapio ir patikrinti, ar yra tvarkyklių ir kitos firminės programinės įrangos atnaujinimų, skirtų Dell kompiuteriams. Programos atnaujinimas buvo išleistas sausio 9 d. ir turėjo išspręsti saugumo ekspertų paviešintą problemą, tačiau panašu, kad spragų vis dar liko.

Programos versija 6.0.9 vis dar leidžia kibernetiniams nusikaltėliams lengvai patekti į vartotojų kompiuterius, teigia antivirusinių gamintoja F-Secure. Vartotojams reikėtų kuo skubiau atsinaujinti iki versijos 6.0.14, kurioje išjungta opcija, kuri leisdavo programai automatiškai pasikrauti su operacine sistema.

Saugumo specialistų teigimu, „Dell System Detect“ įdiegta į daugiau nei 100 000 kompiuterių, tuo tarpu naujausią programos versiją turi mažiau nei 1%. Tokiu būdu, vartotojams rekomenduojama arba programą atnaujinti iki versijos 6.0.14, arba programą tiesiog pašalinti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos