Serijiniai Audi automobiliai su autopiloto sistema pasirodys 2017 m.


Audi-SQ5-Blue-680

Niujorke vykstančioje automobilių parodoje kompanijos Audi atstovai papasakojo Computerworld žurnalistams apie savo planus išleisti serijinius automobilius su autopiloto sistema.

Kaip žinia, Audi aktyviai testuoja bepiločių automobilių sistemas – vienas iš tokių automobilių jau spėjo įveikti atstumą nuo Kalifornijos iki Niujorko beveik nesikišant jame esantiems inžinieriams.

Kompanija Audi savo autopiloto sistemą kuria, bendradarbiaudama su nVidia, Delphi ir MobilEye. Sistema, pavadinta zFAS, šiuo metu telpa planšetinio kompiuterio dydžio motininėje plokštėje.

Be procesorių MobileEye EyeQ3 dar naudojama SoC mikroschema NVIDIA Tegra K1 (patobulinta modifikacija tos sistemos, kuri demonstruota CES 2015) ir 4G LTE mobiliojo ryšio modemas.

audi_drivepx_01

Audi atstovai pažadėjo, kad pažangi autopiloto sistema serijinius automobilius pasieks jau po poros metų, tuo tarpu modulinė zFAS konstrukcija leis lengvai modernizuoti sistemą ateityje.

zFAS skaičiavimo galios užtenka tam, kad būtų galima pilnai valdyti vidutinio dydžio automobilio elektroniką. Audi mano, kad didelė zFAS komponentų koncentracija yra privalumas, nors iš dalies yra ir trūkumas. Tiesa, viskam užteks ir pasyvaus aušinimo.

audi_drivepx_02

4G LTE modemas skirtas ne tik informacijos keitimuisi su kitais eismo dalyviais bei išmaniaisiais kelių infrastruktūros objektais, tačiau ir patirties perdavimui į „debesų“ tarnybą.

nVidia planuoja, kad Audi surinkti duomenys pasieks bendrą duomenų bazę, kad būtų analizuoti įvairias situacijas, o vėliau perduoti į tinklą apjungtų automobilių sistemoms „sukauptą patirtį“. Duomenų analizei bus naudojami superkompiuteriai.

2 komentarai (-ų)

  1. mokslininkas parašė:

    Aisku niujorke veiks bet pvz jei gyvenu norvegijoj ir ten super siauri keliai bet yra padaryti praplatinimai praleist masinas? Taipogi ksrtais reikia daug vaziuot ir atbulomis reikia keltis ir su keltais. Ivaziuos i kelta? Netikiu 😀

    • ITfanboy parašė:

      Na gal šitų tavo išvardintų dalykų ir nebus, bet su laiku viskas tobulėja. Ir šiap vairas prieš nosį tam yra kad bevažiuodamas neužmigtum 😀 P.S. striapsnis žemiau hyundiy tik 30 metais išleis bepiločius 😀


Kitos kategorijos naujienos