Tyrimas: Facebook gali sukelti depresiją


facebook-tablet-680

Leidinyje „Journal of Social and Clinical Psychology“ publikuotas naujausias tyrimas rodo, kad valandų valandas per dieną Facebook praleidžiantys žmonės gali susirgti depresija, tikina Hiustono universiteto mokslininkai.

Pagrindiniu negatyviu faktoriumi tapo toks psichologinis fenomenas, kaip „socialinis palyginimas“. Vartotojai lygina savo gyvenimo įvykius su tais, kurie matomi jų draugų profiliuose.

Dėl tokio palyginimo gali atsirasti per dideli lūkesčiai, o kartu sukelti klinikinės depresijos požymius, teigia mokslininkai.

Kaip taisyklė, draugų profiliuose paprastai pateikiami ryškiausi konkretaus žmogaus gyvenimo momentai, tačiau į depresiją linkę vartotojai neretai juos lygina su savo kasdieniu gyvenimu.

Mokslininkai tikina, kad Facebook kaip toks apskritai nėra depresijos priežastis. Vis tik per didelis susižavėjimas socialiniu tinklu ir savęs lyginimas su kitais gali sukelti psichinių sutrikimų, tikina ataskaitos autoriai.

Kuo daugiau laiko žmogus praleidžia socialiniame tinkle, tuo daugiau šansų susirgti depresija. Tai nepriklauso nei nuo lyties, nei nuo socialinės padėties.

Mokslininkai tikisi, kad žmonės atkreips dėmesį į tą faktą, jog naujos technologijos turi ne tik teigiamą efektą, bet ir neigiamų momentų. Todėl tyrimo autoriai ragina žmones, pastebėjusius pirmuosius depresijos požymius, mažinti Facebook praleidžiamą laiką.

9 komentarai (-ų)

 1. as parašė:

  cha cha cha :D:D:D:D:D:D del to as ir neturiu facebooko ir gyvenu sau ramiai savo gyvenima ir juo dziaugiuosi 😀

 2. kazkas parašė:

  taspats su manim 🙂

 3. Neutralus parašė:

  Va dėl to ir dėl to idiotiško „Laikinimo“ fenomeno aš visai neseniai iš ten išsitryniau. Gyvenu netgi ramiau ir laimingiau nematydamas to per visus einančio šlamšto.

  • Senamadiškas parašė:

   Man tai „like“ patikdavo. ypač „(tokia ir tokia mergina) pasilaikino save“, arba „mirė mano šuo“ (ir draugės sudeda like) ir dar visokių nesamonių… na, bet koks portalas, tokie ir lankytojai 😀

 4. Denis parašė:

  a kaip su mama susisiekt be fb? 😀

 5. aha parašė:

  Nežinau niekada nelipo socialiniai tinklai, neturėjau nei One, nei fb nei dar kokio mėšlo. Bet turiu skype, dar neperseniausiai buvau užmiršęs slaptažodį su ~7 metų accountu(buvau pakeitęs slaptažodį į „saugesni“, ir kadangi skype jo niekada neprašo po metų užmiršau :D). Iš pradžių visaip badžiau atgaivint, bet paskui susumavau jog viskas gerai, išsivalė visos mokyklos/univero šiuklšlės ir iš ~150 „draugų“ paliko 30 kaip šaunu.


Kitos kategorijos naujienos