YouTube Kids apkaltinta naudojant uždraustus reklamos metodus


YouTube-Kids-680

Vartotojų ir vaikų teisių gynėjai ragina JAV Federalinę prekybos komisiją (FTC) pradėti tyrimą dėl neleistinos Youtube Kids veiklos. Aktyvistai mano, kad vaikams skirtoje vaizdinėje medžiagoje yra neleistinos ir klaidinančios reklamos, rašo naujienų agentūra Reuters.

Skunde kalbama, kad vaikams skirtuose animaciniuose filmuose rodoma reklama su tų pačių filmų personažų žaislais, kuriuos galima įsigyti tam tikruose prekybos vietose. Ši praktika yra uždrausta Jungtinių Valstijų teritorijoje, kadangi sunku suprasti skirtumą tarp reklamos ir pagrindinio turinio.

Žmogaus teisių gynėjai Youtube Kids mobilioje programėlėje aptiko greitojo maisto restoranų „MacDonalds“ siūlomo „Happy Meals“ reklamą, nežiūrint į tai, kad Youtube iki šiol tikino, kad vaikams skirtame turinyje nebus maisto ir alkoholio reklamos.

YouTube Kids debiutavo vasario mėnesį, o kompanija akcentavo, kad čia esantis turinys vaikams nekels jokio pavojaus, kadangi jis bus specialiai atrenkamas. Mobilioje programėlėje įdiegta tėvų kontrolės funkcija, kuri leis ribotą naudojimosi laiką, konfigūruoti paieškos internete filtrus.

Youtube atstovai jau spėjo pakomentuoti šią situaciją. Kompanijos teigimu, žmogaus teisių gynėjai į juos nesikreipė, tuo tarpu su teiginiais, kurie išdėstyti FTC skirtame laiške, kompanija nesutinka.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos