Facebook nemokamu internetu aprūpino milijardą žmonių


facebook_zuckerberg_internet_org_680

Kompanijos Facebook generalinis direktorius Markas Zuckerbergas pranešė, kad šiuo metu nemokamu internetu su prieiga prie bazinių online tarnybų naudojasi apie milijardas Žemės gyventojų. Interneto ryšiu aprūpinama, remiantis programa Internet.org.

Nemokama prieiga suteikiama prie tokių tarnybų, kaip Facebook ir Wikipedia, o taip pat prie kitų puslapių, susijusių su sveikatos apsauga ir galimybėmis įsidarbinti. Naujausia šalimi, kurią pasiekė Facebook iniciatyva, tapo Malavis, kuriame su socialiniu tinklu bendradarbiauja operatoriai Airtel Malawi ir TNM.

Programa Internet.org, be jau minėto Malavio, veikia dar dešimtyje šalių: Gvatemaloje, Kolumbijoje, Ganoje, Zambijoje, Tanzanijoje, Kenijoje, Indijoje, Bangladeše, Indonezijoje ir Filipinuose. Šiuo metu šių šalių gyventojams yra prieinama virš šimto įvairių tarnybų ir puslapių.

Markas Zuckerbergas taip pat pateikė bepiločio lėktuvo Aquila projektinį vaizdą. Šis bepilotis įrenginys aprūpins žmones internetu iš oro: jo siunčiamas signalas padengs maždaug 40-80 kvadratinių kilometrų teritoriją. Tokie lėktuvai skraidys 18-27 kilometrų aukštyje.

Panašią iniciatyvą plėtoja ir kompanija Google. Interneto gigantas ketina išleisti apie keletą milijardų JAV dolerių, kurie bus skirti atmosferoje skraidančių palydovų ir kitų bepiločių įrenginių įsigijimui bei palaikymui. Jie leis nutolusių regionų gyventojams apsirūpinti interneto ryšiu.

5 komentarai (-ų)

 1. HesAlwaysNearUs parašė:

  Nesąmonė iš vis. Žmonės net valgyt neturi ką. O jau lušnynuose jie net elektros neturi… Nesuprantu ką jie čia planuojas?
  Čia su FBI nori visą pasaulį susekti? Ar tiesiog nori tų kelių savo milijardų investicijų dėka pakelti Facebook vartotojus vienu milijardu?
  Lyg ir gražus tikslas, bet iš tikro net nežinosi ką jie ten organizuoja…

  • FRG parašė:

   Nemokamai duoda – NEMOKAMAI, kas dar neaisku? 😀

   • HesAlwaysNearUs parašė:

    Pragare irgi nemokamai puodą duoda…

   • Neutralus parašė:

    Nieko nėra nemokamo. Gavo internetą mainais į savo duomenis ir privatumą.

 2. Jūsų Vardas parašė:

  Atvestu iki Lietuveles ta nemokama interneta, tai net kaimynas bronius ir aldona uzsisiakytu. Jugi pencininkai viska ima, reikia nereikia ;DDD


Kitos kategorijos naujienos