Gamyklinių parametrų atstatymas Android telefonuose negarantuoja duomenų sunaikinimo


android_fragmentation-680

Kembridžo universiteto (D.Britanija) specialistai, atlikę gamyklinių parametrų atstatymo sistemos Android telefonuose analizę, padarė išvadą, kad tokia operacija negarantuoja, jog bus saugiai pašalinti vartotojų privatūs duomenys.

Tyrimo metu buvo išbandyta keliasdešimt išmaniųjų telefonų, kurie buvo įsigyti per eBay 2014 m. Mobilių įrenginių gamintojais buvo LG, HTC, Samsung ir Motorola. Keletas išmaniųjų telefonų priklausė etaloninei Google Nexus serijai.

Visuose išmaniuosiuose telefonuose buvo įvykdyta gamyklinių parametrų atstatymo procedūra. Mobiliuose įrenginiuose buvo naudojamos operacinės sistemos Android versijos – nuo 2.3.x (Gingerbread) iki 4.3 (Jelly Bean).

Ekspertai padarė išvadą, kad net 80% atvejų įmanoma atstatyti duomenis taip, kad šis sichronizuotųsi su buvusio telefono šeimininko Google paskyra, taip gaunant prieigą prie el. pašto, kontaktų sąrašo, Wi-Fi slaptažodžių ir t.t. Kai kuriuose telefonuose pavyko atstatyti SMS žinutes ir pokalbių programėlių pranešimus.

Tyrimo išvados teigia, kad apie 500 mln. Android įrenginių negali korektiškai sunaikinti privačių duomenų, atstatant gamyklinius parametrus, todėl jais gali pasinaudoti pašaliniai žmonės. Apie 630 mln. Android mobilių įrenginių turėtų leisti atstatyti duomenis ir iš microSD kortelių.

Didesnį saugumo lygį suteiktų duomenų šifravimas, tačiau šiuo atveju reikėtų naudoti sudėtingus slaptažodžius, nors tą daro retas vartotojas. Be to, ekspertai pažymėjo, kad Google etaloniniai Android įrenginiai pasižymi aukštesniu saugumo sistemos lygiu, nei kitų gamintojų produktai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos