Internetas D. Britanijoje „baigsis“ po 20 metų


Business-Woman-laptop-computer-ipad

Prieiga prie Interneto D. Britanijos gyventojams greitu metu gali būti apribota, o kai kurioms vartotojų kategorijoms – dozuota arba uždrausta. Pasaulinio Voratinklio ateitį gegužės 11 d. aptars mokslų centras, kuris atlieka nacionalinės mokslų akademijos funkciją.

Viena iš problemų, kurią planuoja paviešinti susitikimo dalyviai, yra duomenų perdavimui skirtų magistralių ir maršrutizatorių pralaidumo galimybės. Tam tikrai atvejais įranga nesusitvarko su savo funkcijomis, o vartotojų poreikiai ir norai nuolat auga.

Specialistai tvirtina, kad jei Internetas ir toliau bus plėtojamas ankstesniais tempais bei nepasirodys iš principo naujų duomenų perdavimo technologijų, jau po dešimties metų teks dubliuoti esamą infrastruktūrą. Tai neišvengiamai pabrangins prieigą prie Interneto.

Dar labiau jaudina kita problema – interneto vartotojų poreikiams vien D. Britanijoje išeikvojama 8 proc. šalyje pagaminamos energijos, o tai yra tolygu trims atominėms elektrinėms. Šis rodiklis padvigubėja kas 4 metus. Tai reiškia, kad teoriškai 2035 m. Internetas suvartos visą D. Britanijoje pagamintą energiją.

Specialistai tvirtina, kad nesugebėjimas taip pat greitai padidinti pagaminamos elektros kiekį privers imtis nemalonių sprendimų: „Mes negalime pagaminti daugiau elektros energijos, todėl reikės mažinti arba riboti prieigą. Tikėtina, kad reikės atšaukti neribotus Interneto planus – vartotojams teks mokėti, ką jie parsisiunčia.“

Mokslininkų nuomonę patvirtino ir British Telecom atstovai. Vienas ši aukščiausio lygio vadovų pareiškė, kad kompanija galėtų nutiesti tuziną lygiagrečiai einančių kabelių, tačiau ekonomiškai tai nenaudinga, o kartu rimtai apkrautų dabartinius elektros perdavimo tinklus.

4 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  tegu greičiau pas mus atominę elektrinę stato, nes irgi neriboti interneto planai baigsis 🙂

  šiaip dabartinių greičių turėtų ilgam užtekti. pvz. 200 gb filmą su dabartiniais lietuviškais greičiais (čia kažkada rašė, kad vidutiniškai turim 45 mbit/s) siųstų kokias 8,5 val. Gal dėl tiek nemirtume 🙂

  • Jūsų Vardas parašė:

   Netaip skaiciuoji. Taigi yra isp, kurie uzsienyje siulo mazesni greiti, tokiu kaip mano. Tai vidutiniskai Lietuvos greitis su uzsieniu yra tikrai mazesnis, nei tas 45 mbps. O torentai kaip zinai netik lietuviski yra. Ten, HD pasirinkimas toje pacioje linkomanijoje, prastesnis, nei mano kompe esanciu filmu. O kai tenka siustis is uzsienio, greiciai skiriasi, del operatoriu ribojamo srauto. Su vienu peer gali sujungti geriau, su kitu blogiau ir pns. Kaip zinia dauguma uzsenieciu naudojasi seedboxais, tai kaikuriu saliu srauta operatorius tiesiog automatiskai riboti gali.

   Nuo 8.5 GB, gali isaukti ir iki poros dienu. Beja, po 200 GB filmu nebuna. Yra BluRay 25 GB ir 50 GB. Buna du diska ar pns, bet pakolkas beroc tik vienintelis hobitas buvo isdalintas per pora disku. Dazniausia buna viename filmas, kitame extros. Ir dar dalykas, tau 200 GB, gal pusvalandi i diska irasines, tai laiko prisides.

 2. darka parašė:

  Juk straipsnis apie el.energija o ne apie interneto greiti (thermal)

 3. ad parašė:

  Durnas straipsnis. Ta prasme jeigu nuo 1995 būtų nekeitę infrastruktūros kas tada būtų? Aišku kad viskas eina į kuo mažesnį energijos suvartojimą.


Kitos kategorijos naujienos