Interneto ribos artėjimas ir IoT pramoninėje automatizacijoje


Internet-of-Things-680

Daugelį metų kalbama apie tai, kad Pasaulinis Voratinklis jaučia didelį IPv4 adresų trūkumą. Tyrėjai iš kompanijos Alcatel-Lucent pastebėjo dar vieną globalią problemą – Interneto pralaidumo ribos artėjimą.

Šiandien optinio pluošto magistraliniai kabeliai pasižymi maždaug 100 Tbit/s duomenų pralaidumu, ir būtent toks dydis gali būti pilnai išnaudotas jau po 5 metų.

Ši problema neseniai buvo aptarta D. Britanijos sostinėje Londone, o kartu buvo apžvelgta keletas problemos sprendimų, pradedant signalo triukšmo lygio mažinimu iki naujo tipo daugiabranduolių pluoštų.

Kartu su Interneto plėtra vystosi ir „Daiktų Internetas“ (IoT). Ir tai vyksta ne tik vartotojų sektoriuje, tačiau ir pramonėje.

Kompanijos „Berg Insight“ analitikai nusprendė suskaičiuoti, kiek pramoninės automatizacijos IoT segmente veikia bevielių įrenginių. teigiama, kad 2014 m. tokių buvo apie 10,3 mln. Visa tai leido prognozuoti, kad 2020 m. tokių įrenginių bus jau 43,5 mln. vienetų.

Bene populiariausiomis technologijomis gamybinės automatizacijos srityje tapo Wi-Fi ir Bluetooth, tuo tarpu mobilusis ryšys paprastai naudojamas nuotoliniam monitoringui ir komunikacijai tarp įmonių.

W-Fi pramoninės automatizacijos sferoje paprastai plinta, išnaudojant Ethernet tinklų populiarumą. Kartu su Wi-Fi ir Bluetooth populiarumu auga ir pramonės sektoriuje naudojamų išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių skaičius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos