Kodėl Europos jaunimas Google myli, o politikai – nekenčia?


google_woman_hairs_black_680

Viena didžiausių pasaulio kompanijų „Google“ nuolat figūruoja universitetus baigiančių studentų geidžiamiausių darbdavių sąrašuose. Tačiau priešingai nei studentai politikai šios kompanijos dydžiu ir poveikiu nėra sužavėti, rašo „Financial Times“, kuriame antrina leidinys „Quartz“.

Silicio slėnio kompanijos idilė – puikus klimatas, savaeigių automobilių prototipai, „Apple“, „Facebook“ ir kitų IT gigantų kaimynystė – pastaruoju metu yra trikdoma vėjų iš svečių šalių.

Balandį buvo paskelbta, kad Europos Komisija kaltina „Google“ piktnaudžiavus monopolininko padėtimi. Galimai ši byla kompanijai gresia arba didžiulėmis baudomis, arba priverstiniu daug atsieisiančiu verslo modelio koregavimu. Europa – ne vienintelis negandų šaltinis.

Dauguma tarptautinių kompanijų Vakaruose Kinijos rinką mato kaip būtinybę, reikalingą užsitikrinti kompanijos ateitį. Tačiau „Google“, drauge su „Facebook“ ir „Twitter“, yra atkirstos nuo šios rinkos Kinijos „Didžiąja ugniasiene“.

Tuo tarpu glaudūs Silicio slėnio santykiai su JAV prezidento Baracko Obamos administracija tapo gerokai įtemptesni po to, kai Edwardas Snowdenas paviešino JAV vyriausybės apetitą informacijai internete. Skandalas nauja liepsna uždegė manančius, kad blogis slypi JAV interneto imperijoje.

Kodėl jų nekenčia?

0901_google_france-680

Prancūzijoje buvo išrastas sutrumpinimas „Gafa“ („Google“, „Apple“, „Facebook“, „Amazon“), įkūnijantis JAV blogio imperiją internete. Kaip aiškėja iš trumpinio, „Google“ kritikos strėlių kelyje atsiduria pirmoji. Korporacijos vadovai liko pasibaisėję, kuomet sužinojo, kad Didžiojoje Britanijoje priimtas įstatymas, skirtas pažaboti mokesčių vengiančias tarptautines korporacijas, buvo neoficialiai pavadintas „Google mokesčiu“.

Tokį priešiškumą galima bandyti paaiškinti keliais būdais. Viena, „Google“ tiesiog yra arčiausiai po ranka pasitaikantis kompanijos pavadinimas Silicio slėnyje. Ne kiekvienas gali įpirkti „iPhone“, tačiau „Google“ paslaugomis gali naudotis bet kas, turintis nors ir menkiausią prisijungimą prie interneto.

Kitas paaiškinimas – „Google“ veiklos platumas. Jos veikla apima didžiulį kiekį sektorių, todėl ir pykstančiųjų daug. Tai ir laikraščiai, nepatenkinti „Google News“, ir medijos kompanijos, kurioms grūmoja „YouTube“. Leidėjai, nekenčiantys „Google Books“ ir automobilių gamintojai, šnairuojantys į autonominius automobilius.

Kai kurie politikai Europoje aiškiai išsakė susirūpinimą, kad JAV interneto gigantai kelia pavojų Europos ateičiai. Sigmaras Gabrielis, Vokietijos vicekancleris, praėjusiais metais garsiai išsakė susirūpinimą, kad „ši skaitmeninė infrastruktūra bus valdoma saujelės JAV interneto korporacijų, kurios galėtų dominuoti 21 a. ekonominiame gyvenime“.

Nekenčia, nes nesupranta

Juncker-EU-Comission-680

Klaustukų dėl politikų nuoširdumo kelia faktas, kad viena iš didžiausių „Google“ kritikių verslo pasaulyje – Vokietijos leidėja „Axel Springer“. Šios kompanijos galingas balsas Berlyne ir Briuselyje padėjo Jeanui Claude’ui Junckeriui tapti Europos Komisijos galva.

Barackas Obama, regis, yra linkęs laikytis pozicijos, kad JAV technologijų gigantai tapo europietiško protekcionizmo aukomis.

„Mes užvaldėme internetą. Mūsų kompanijos jį sukūrė, išplėtė, ištobulino taip, kad jie negali konkuruoti“, – sakė jis. Ir pamiršo pridėti, kad JAV vyriausybė pati pridarė žalos Silicio slėniui. E. Snowdeno sukeltas skandalas įtvirtino idėją, kad bet kuri interneto paieška, el. laiškas ar įrašas gali būti pamatytas. Norėdama tai padarys arba JAV vyriausybė, arba korporacijos, tokios kaip „Facebook“ ar „Google“.

Interneto milžinės, tarp jų ir „Google“, griežtai neigia kada leidusios JAV vyriausybei prieiti prie jų klientų duomenų. Jos tvirtina pačios tapusios šnipinėjimo aukomis. Bandydamos atgauti klientų pasitikėjimą jos garsiai pasakoja apie naujas duomenų šifravimo ir privatumo apsaugos priemones.

Tačiau jau vėlu. Nerimas dėl šnipinėjančios vyriausybės negrįžtamai persipynė su nerimu dėl korporacijų praktikos naudojant klientų duomenis. Tai, savo ruožtu, pakurstė pastangas reguliuoti paslaugų internete tiekėjus.

Kas už ką ir kaip balsuoja?

GoogleEvil-680

Visas šis politinis puolimas, regis, nemaloniai nustebino kompaniją, kuri tiki gyvenanti pagal įkūrėjų moto – „Don’t be evil“ (angl. „nebūk blogas“). Tačiau tikroji nuostaba yra tai, kad politikai į Silicio slėnio duris nepradėjo belstis anksčiau.

Teigiama, kad išrinkti politikai, veikiau, nei verslininkai, turėtų priimti sprendimus dėl duomenų srautų ir jų krypčių. „Google“ čia tampa pirmuoju taikiniu – kompanija  sau išsikėlė tikslą „sutvarkyti pasaulio informaciją“. Tačiau kai kurie aršiausi interneto milžinės ribotojai, pavyzdžiui, Kinijos vyriausybė, yra toli gražu neišrinkti. Arba, kaip Europos Komisija, nėra išrinkti tiesiogiai.

Tiesa, niekas nerinko ir Silicio slėnio inžinierių. Tačiau vartotojai – daugiau, nei milijardas jų – už „Google“ produktus balsavo pelės spragtelėjimais ant kompanijos sukurtų produktų.

Šaltinis: VZ.lt

32 komentarai (-ų)

 1. Neutralus parašė:

  Jaunimėlis yra bukas, džiaugiasi gūglo nemokamais saldainiais, kai tuo tarpu mąstantys žmonės suvokia visą tai nacionalinio saugumo lygmeniu. Po gūglu, FB ir t.t. slepiasi NSA ir mąsinis šnipinėjimas. Čia blogiau už išpūstą Rusijos grėsmę. Apie privatumą šiame amžiuje išvis net neverta kalbėti – jo nėra.

  • Asus parašė:

   Jo nes visi „mastantis“ zmones labai idomus ir visus is eiles juos seka…matyt verslininkai tie mastantys zmones ar masiniai zudikai o gal svarbesni asmenys net uz B. Obama jog tokius sekti reikia…

   • Radioaktyvus parašė:

    NSA girdėjęs?

    • Jūsų Vardas parašė:

     Ir ka tu tuom nori vel nusisneketi ? Kad vien Lietuvoje keliolika tukstanciu telefonu paisklauso. Verkia jis del amerikonu, NSA CZV, FTB ir dar kiek nezinai. Seka visi, viska ir visur. Tik tokia naujiena, kad tu esi niekam neidomus, nebent tas pats google ar fb, tokias bandomases ziurekas naudoja reklamos argoritmui testuoti.

     Dauguma tu paranojimu realiai niekam neidomus esat. Nes didziausias cia nusikaltimas, tai turbut parsiustas piratinis filmas is torentu, ar piratiniai windausai.

     Cia gryniausiai, kaip is to serialo „Person of Interest“, visi esate sekami. Tai mieste pilna kameru, dabar bijoki i lauka iseiti. Nes jusu pezalus per telefona kazkas klausosi ar skaito.

 2. Vardenis parašė:

  Man įdomu ką tokie paranoikai gyvenime veikia, kad jiems taip svarbu, kad nesužinotų apie jų gyvenimą niekas. Jeigu info gauna saugumas, tai puiku, jie užtikrina (ar bent turėtų) visuomenės saugumą. Jei info renka gigantai… Na jie uždirba taip pinigus, tai juk verslas. Mes jiems suteikiam info, firmos jiems moka už reklamą, kurią pateiktų reikiamam žmogui, o mes naudojamės tiesiogiai mums nieko nekainuojančiomis paslaugomis. Jei toks sandėris nepatinka naudokis mokamoms paslaugom ar kitais tiekėjais, ar pats susikurk savo produktą.
  Tokių išsipi**nėtojų niekaip nesuprantu, jiems viską už dyką ir nieko mainais nenori duoti, ir dar taisykles nurodinėti norėtų. Kieno namai/verslas, to ir taisyklės, nepatinka varyk kitur.

  • Asus parašė:

   +

  • Neutralus parašė:

   Išsi**inėtojų, paranojikų? 🙂
   Va ir pavyzdys kaip žmonija plaukioja paviršiuje.
   Žmonės nesigilindami atiduos apie save viską dėl nemokamos programėlės.
   Tavo telefonas siunčia „nežinia kam“ visą info apie Tave 24/7. ..Tavo portretą slapta padarytą su priekine kamera kol Tu skaitei delfi (Oi, Faceit.lt), tavo nuotraukas, kontaktus, sms, laiškus, slaptažodžius, prisijungimo kodus ir t.t. Visumoje „kažkas“ apie Tave žino daugiau nei Tu pats apie save. Jei Tau tai patinka ar Tau px – tai puiku! tokių kaip Tu – milijonai :))
   Nors aš irgi toje pačioje valtyje ir mane irgi „turi“, bet man tai nepatinka ir aš nesu fanas tokio verslo modelio. Ir su paranoja tai visai nesusiję :)) Gali bandyti šaipytis iš manęs bandydamas pakelti savo moralę. Bet finale juokdarys esi Tu – nes Tu negerbi savęs, pasirašinėji po viskuo neskaitydamas „sutarties sąlygų“ ir nesirūpini kam atiduodi savo duomenis.
   Nenuostabu kodėl klesti sukčiai šiame amžiuje.

  • Radioaktyvus parašė:

   Ar tamsta žinai, ką reiškia žodis „paranoja“ ?

   Paranoja IR noras, kad būtų gerbiamas privatumas, yra du absoliučiai skirtingi dalykai.

   Tu sakai „ką paranojikai gyvenime veikia..“, o aš sakau, kad žmonės, kuriems visiškai nusišikt ant savo privatumo, gyvenime išvis nieko neveikia.

   Visi suprantam kaip Google uždirba pinigus ir jiems kažkiek informacijos apie vartotojus reikia. Bet Google jau peržengė tą protingą ribą.

   • zet parašė:

    pritariu

   • Jūsų Vardas parašė:

    As nesuprantu, ko tu apple niekadan esiskundi ? Tik visi aplinkiniai blogi. Taigi irgi seka, zymi tavo buvimo vieta, renka tavo paspaudimus, slaptazodzius. icloud nulausti kaip tu pirstus apmysti.

    Daugiausia tu cia is visu triedi, nes kazkas tavo nuogos birkos nuotrauka pamatys. Nes kazkam tipo esi idomus ?

    Tikrai visiems tokiems perdetiems paranojimas reiktu isgerti raminacios arbatos ir susivokti.Nu neidomus tas jusu gyvenimas niekam. Apart to pacio google, kuris ta savo reklamos algoritma panaudoja. Kam tokius sudus rasyti ir dramatizuoti, del tokiu dalyku. Ar google ar ms ar apple, pareikalavus atitinkamoms instancijoms, padarius tau nusikaltima per sekundes dali isduos tavo duomenis. Tai as tikrai nesuprantu, kam cia triesti, kaip ir pasikartosiu, jeigu tavo visa veikla apsiriboja ale tai kokio filmo is torentu parsiuntimu, ar kito niekam neidomaus stuff.

    Triedzia pastoviai tie, kurie niekam neidomus esat, nes tipo jus kazkas kazkur seka ;DDD Ir tu kazkokiu duomenu apie jus nelabai kam, apart reklamos panaudosi.

    • kam tas vardas parašė:

     nieks netriedzia kad asmeniskai sekamas. Mano nuomone esi bukas. Primeni tuos, kurie isvis neina balsuoti, nes visa valdzia „bloga“. Kitaip tariant trumpo mastymo zmogus.

     Laisve nera duotybe, laisve reikia issikovoti. Kai dideliu kompaniju privaciu asmens duomenu naudojimas taps kas dienybe, kai asmens duomenys nebus privatus, koks sekantis zingsnis ?

  • zet parašė:

   pats tu paranojikas. Mano asmeninis daitkas yra asmeninis, cia tas pats kaip laisvu laiku kol taves nera namie ateitu kokietai verslininkai i tavo nama/buta su ideja kad geriau tau baldu reklamu pasiulytu.

   • sarunas parašė:

    Internetas nera tavo asmeninis daiktas, google paslaugos – irgi 🙂 niekas jusu, paranojikai (taip, kitaip jusu nepavadinsi), nevercia siais dalykais naudotis. Uzsidarykit visus google, fb ir kitus accountus, ismeskit smartphonus ir busit „saugus“. Arba isvis atsijunkit nuo interneto, tada tikrai niekas nesuzinos kokias reklamas jums geriausia siusti. Dar siulyciau ir „Rimi“ prekybos centru nuolaidu kortelem nesinaudoti, nes jie irgi visus seka, renka info ir pagal ja zmogui individualiai siulo nuolaidas. SO EVIL, kad net baisu darosi 😀

    Atsigaukit, niekam ta jusu asmenine informacija neidomi. Is kur cia tokios samokslo teorijos, kad daro jusu nuotraukas periodiskai ir siuncia kazkur su visais slaptazodziais? :DDD Tuos jusu narsymo duomenis apdoroja kompiuteriniai algoritmai, realus zmones ju net nemato. Nu bet aisku, konspiracininkams paranojikams visada reikes savo fantazijas kazkuo pamaitint 😀

    • Radioaktyvus parašė:

     Jeigu Google tokie nuostabūs ir geručiai, kodėl reguliariai renka baudas už nusižengimus vartotojų privatumo atžvilgiu?

     Čia ne paranoja, čia yra realus suvokimas, kad Google šūkis „Don’t be evil“ yra bullshit.

     • Jūsų Vardas parašė:

      O kodel apple renka baudas del sukciavimo ir susitarimu ?

      Tu rimtai totalus debilas, kai viena apjuodini, o kito net nepamini.

      Didziausias prikolas, kad is situ keliu reksniu, nei vienas neargumentavo, ka is jusu galima pavogti, stebeti, ar dar ka padaryti.

      Kvailu sms, ar idijotisku pokalbiu pasiklausymas, niekam nerupi. Kokiuose tu buvai puslapiuose, cia irgi vapsce pohui. Ko tu triedi, kad suzinos mama, jog prono ziurejai ir is kur siuntei ?

      Nebuk debilas, koks esi pastovei ir ramiau miegosi. Seka matai ji kazkas ;DDD klounas su grauztuku pragrauztu galvoje.

    • kam tas vardas parašė:

     sarunai, isijunk smegenis ar platesni mastyma. Gal neidomus eiliniai zmones, bet dabartine sistema tampa tokia, kad pvz jei turesi nepalankia nuomone pries valdzia, greitai ji apie tave zinos viska, ka valgei su kuo miegojai ir t.t. Neveltui isleidziami telefonai uz 2 – 3 tukstancius euru, kurie sifruoja duomenis.

     https://www.youtube.com/watch?v=SsdFvULy-g8

     Siandien Lietuvoje tai nera aktualu, bet pvz kokiose radikaliose salyse net savo nuomones tureti negalesi. Laisve nuo nelaisves skiria tik vienas zingsnis. Ka tai reiskia: zengiant po maza zingsneli galima toli nueiti. Pvz Norvegijoje jau vaikai priklauso ne seimoms bet valstybei. Istorijoje daug payvzdziu.

     • Neutralus parašė:

      Tai ir dabar viskas ką tu veiki nete yra kažkur „segama į tavo papkę“. Užtenka dabar užvažiuoti viešoj erdvėj ant „ko nors“, o rytoj gali likti čiulpdamas nykštį norėdamas gauti vizą į JAV.
      O vien ko vertas Gūglo „street view“ automobilio gatvių fotografavimas, daug kas tuo džiaugėsi, bet ne visi žinojo, kad tas automobilis fotografuodamas dar ir „nuskaitė“ visus aptiktus WiFi :))

     • Jūsų Vardas parašė:

      Tavo mamos trusiku stalciu net nuskaite. ;DDD

      Iki kiek zmones isterijos vedami nusivaziuoja moraliskai, net nezinai, ar cia pasijuokti ar gaileti. Skaitai ir tiesiog dvejoji :DDD

     • kam tas vardas parašė:

      to jusu vardas:

      tavo degradacija stebima ne dienomis,bet jau valandomis.

    • kam tas vardas parašė:

     sarai: internetas nera mano, bet signalai, kurie iseina is mano telefo – mano ! As uz juos moku pinigus, ir juos siuncia mano telefas. Gal pasidomek kas yra internetas apskritai.

     Ir jei negerbi savo asmens duomenu, tai paviesink savo asmens kodus, saskaitos numerius.

     Ir prie ko samokslo teorijos ? Cia pats asmens duomenu principas. Man pvz negaila, kad koks kaimynas pavogtu 10 centru, tiesiog asmeniskai to netoleruociau.

     Ir man atrodo, kad tokiais asmenimis kaip Tamsta lengva politiskai monipuliuoti. Ale principas „siandien manes tai tiesiogai neliecia, vadinasi neaktualu“.

     • sarunas parašė:

      Tu man parodyk toki teises akta, kuris teigia, kad is tavo telefo iseinantys signalai yra tavo 😀 Is tiesu niekas nera tavo, cia tik tau taip atrodo.

      As savo asmens duomenis gerbiu, todel ju bet kam neviesinsiu, o tai, kad googlas juos turi, man zalos nedaro, nes googlas nera suinteresuotas juos kazkam viesinti, be to jie yra saugomi istatymo. Beje, googlui mano asmens kodas ir saskaitu numeriai net neidomus, kol nieko neperku is ju 🙂

      Jeigu tu vadovaujiesi principais, o ne logisku mastymu, tai tau geriausia iseitis, kaip jau minejau, yra atsiribot nuo siuolaikiniu technologiju, tik tada galesi jaustis saugus.

      As nesakau, kad man tai neaktualu, as tuo domiuosi, kaip matai, net aktyviai dalyvauju diskusijose 😀 As tiesiog suvokiu tai blaivia galva, be polinkio viska perdeti ir dramatizuoti.

      Siai dienai faktai yra tokie:
      Siuolaikines technologijos leidzia surinkti daug informacijos apie zmones internete ir didziosios korporacijos tomis technologijomis naudojasi rinkdamos info, kuria paskui panaudoja pagrinde reklamos tikslais. Tuo tarpu jusu, kaip asmens, niekas neseka, jusu pokalbiu nesiklauso, ir jusu nuotrauku nedaro, nebent uzsiimate kazkokia nelegalia veikla ir patraukete tam tikru instituciju demesi.

      Tad nera cia ko kraut i kelnes, cia nera kazkokia gresme, kad imanoma sekti zmogu technologiju pagalba, tai buvo imanoma jau seniai, tiesiog dabar visi pradejo garsiai rekaut kai suzinojo, kad interneto kompanijos kaupia tam tikrus duomenis, kuriais pasinaudodamos po to pasididina savo pelna

     • sarunas parašė:

      *nauja gresme

     • kam tas vardas parašė:

      sarunai, as papostinau tau viena posta tik su nuorodom, ir laukia admino patvirtinimo.

      Dar vienas klausimas, ar zinai kas yra Ideja ? Pasiskaityk apie tautos, asmens laisves sampratas, ju istorija, susiek su politiniais istoriniais ivykiais, tada diskutuosim.

      Toliau, yra idieju ir vertybiu klausimas.

      Toliau klysti, kas turiu surasti dokumenta, kuris parodytu, kad signalai yra mano nuosavybe. Tu surask konkreciai teises akta, kad tavo nupirktas pieno pakelis yra tavo.

      Ir cia tu vadovaujiesi principais, o ne logika. Tavo principas – manes dabar tiesiogiai neliecia – neidomu. Pirma pasidomek kas yra logika. Logika be uzdavinio (tikslo) neturi prasmes. Bet vel, speju tau tektu pasidomekti, kas yra prasme.

      Pavartojai „perdejimas“ , „dramatizavimas“. Cia jau tavo asmenines isvados ar asmenine nuomone. Yra konkekstai. Tu nagrineji uzdavini mazame siauriame konktekste. Tau didesnio konteksto uzdavinys iskart atmetamas net nenagrinejant. Tokiomis masemis lengva manipuliuoti. Stai kodel pvz Rusijoje dauguma tiki kad numustame letktuve skrido lavonai ir kad cia Europa nori pradeti kara.

      Patirtis rodo, kad zmones vartodami savokas „blaivia galva“ dazniausiai turi silpnoka argumentacija.

      Mano nuomone esi tiesiog „narrow minded“.

 3. Optimistas parašė:

  Paranojikams siulyciau tiesiog nesinaudoti Google paslaugomis. Kokios problemos? Bijai vilko, neik i mišką 🙂

  • idomu parašė:

   Google renka duomenis tam kad jų pagalba būtų galima paveikti/įtakoti mases. Šiuo metu tai daroma komercijos tikslais, bet… Jeigu norite pamatyti kaip galima paimti mases, toli nereikia eiti, užtenka pažiūrėti Rusijos pusėn. Daug nuostabių žmonių yra paveikti tobulos politechnologų skleidžiamos idėjos. Tą patį daro Google ir kitos didelios kompanijos. Ir palengva turėdami informaciją apie pomėgius, apie jūsų įpročius, apie jūsų socialines sąsajas gali manipuliuoti jūsų sąmone, net nejaučiant tai. Sunku statistiškai įvertinti vienetą, bet mases labai paprasta. Būkite budrūs…

  • Jūsų Vardas parašė:

   Baik tu, ka tu tokiam isaiskinsi. Ta prasme, kad tuos duomenis aplinkui visi renka, bet kazkodel puolamas tik vienas google. Vat cia ir prikolas, kaip sako. Hater gona Hate 😀

   Google vietoje, betkas taip elgtusi. Tiek apple su savo zemelapiu sistema seka tavo vieta, tiek ms bingas tavo duomenis saugo, ka i paieska vedei. Aisku, kadangi google popluerus, tai google velnias 😀

   Tokiu produktu neatsisakysi, nes tie visi paranojimai patys supranta, kad nera nei alternatyvu, nei patys be to isgyventu. Tai loja, o kas lieka. Sonys loja, karavanas eina. Ir prikolas, kad nei vieno nesuseke, nei vieno dar nepristebejo ir nei vieno nuogos birkos nenufotkino :DDD nu apart icloud kuri islauze ir paviesino nuogu garsenybiu fotkes. Kazkaip su google net tokio dalyko, kaip nutekejimas nebuvo ;DDD ir visi triedia toliau nei mato.

 4. stalker parašė:

  puiki diskusija. smagu kad faceit skaito issilavinusiu zmoniu. idomu ar imanoma prieiti kompromisine nuomone?
  kaip sprendziamas gincas kai yra argumentai ir emocijos?


Kitos kategorijos naujienos


 • „Microsoft“ pranešė apie didžiausią kompanijos istorijoje ketvirtinį nuostolį, kuriam įtaką padarė sprendimas nurašyti 7,5 mlrd. USD investicijų į „Nokia“. Paskutinį „Microsoft“ finansinių metų ketvirtį, pasibaigusį birželio 30-ąją, kompanija fiksavo 3,2 […]

 • Po to, kai „Apple“ pranešė apie mažesnius išmaniųjų telefonų pardavimus, nei tikėjosi analitikai, kompanijos akcijos krito ir korporacijos rinkos vertę nurėžė 66 mlrd. USD. III savo finansinių metų ketvirtį „Apple“ […]

 • Kompanijos Intel pirmo ketvirčio finansinė ataskaita buvo prastesnė, nei tikėtasi. Antrajame ketvirtyje, kaip rodo naujausia ataskaita, reikalai buvo geresni, tačiau praėjusių metų rezultatų pasiekti nepavyko. Reikia pastebėti, kad metinių pajamų […]

 • Periferinės kompiuterių įrangos gamintojas „Logitech“ nusprendė pakeisti identitetą. Kompanija imasi gaminti daugiau įrangos mobiliesiems įrenginiams, taip mažindama priklausomybę nuo besitraukiančios asmeninių kompiuterių rinkos ir keičia prekės ženklą į „Logi“. Šveicarijoje […]

 • „Microsoft“ ruošiasi naujam atleidimų raundui, skelbia „Reuters“, remdamasi „New York Times“ šaltiniais. Kiek dar žmonių milžinė planuoja atleisti, nežinia. Tačiau šaltiniai patvirtina, kad tai – papildomas karpymas, neįskaičiuotas į 18.000 […]

 • Pavargusi nuo nesibaigiančių žmogaus teisių gynėjų organizacijų patikrinimų ir matydama nuolatinį kinų darbuotojų atlyginimų augimą, kompanija Foxconn jau ne pirmą pareiškia apie robotizuotos darbo jėgos naudojimą jos gamyklose. Per artimiausius […]

 • Televizijos ir interneto UAB „Init“ prisijungė šį pavasarį įsigytą šviesolaidinio interneto tiekėją UAB „Dokeda“. Nuo liepos 1 d. „Dokeda“ kaip atskiras juridinis vienetas nebeegzistuoja, ji tapo „Init“ dalimi. „Apjungę pajėgas […]

 • Puslapis KitGuru, kuris cituoja informuotus šaltinius, praneša, kad Microsoft gali būti suinteresuota įsigyti kompaniją AMD. Atsižvelgiant į tai, kad Microsoft labai susidomėjusi žaidimų konsolių rinka, toks scenarijus yra visai tikėtinas; […]

 • Balandžio mėnesį pristatytas išmanusis telefonas LG G4 susiduria su aršia konkurencija iš Samsung, Apple ir kai kurių kinų gamintojų flagmanų pusės. Būtent dėl prastų LG G4 pardavimų sumažės LG mobilaus […]

 • Trečiadienį „Microsoft“ pranešė apie pokyčius – kompaniją paliks aukšto rango darbuotojai, tarp kurių – ir buvęs „Nokia“ vadovas Stephenas Elopas. Pasak „Microsoft“, darbuotojai įmonę paliks dėl reorganizacijos, skelbia The Verge. […]