Microsoft papasakojo apie HoloLens aparatinę įrangą


Konferencijos BUILD 2015 metu kompanija Microsoft pademonstravo savo virtualios realybės akinius HoloLens. Iki šiol nebuvo žinoma, kas šio įrenginio viduje, kokie jo komponentai ir veikimo principas, tačiau kūrėjai nusprendė atskleisti ir šią paslaptį.

Skirtingai nuo daugybės kitų virtualios realybės akinių, HoloLens naudojamos permatomos linzės, kaip ir Google Glass. Taip pat naudojami erdvinio skambėjimo ir vaizdų fiksavimo davikliai, kurie skirti darbui su supančia realia aplinka; integruota kamera, kuri  įrašo vaizdą ir garsą.

Įrenginio viduje įmontuota daugybė sensorių, tuo tarpu mikrofonas gauna balso komandas; yra vaizdo gylio daviklių, akselerometras, giroskopas, magnetometras ir galvos judesių sekimo kamera.

Aparatinė įranga naudoja CPU ir GPU, kaip ir įprastuose kompiuteriuose, taip pat holografinį procesorių (HPU), fiksuojantį vartotojų gestus, sudarantį aplinkos žemėlapį ir t.t. Minėtas HPU sukurtas specialiai HoloLens.

Detalesne informacija Microsoft atstovai nesutiko dalintis, apie veikimo principą taip pat kol kas nieko nežinoma. Apie HoloLens pasirodymą rinkoje ir kainą kūrėjai pažadėjo pranešti vėliau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos