Nemokamos Android programos bendrauja su galybe reklaminių puslapių


android-green-white-680

Nemokamų Android programėlių, kuriose rodoma reklama, vartotojai ne kartą uždavė sau klausimą, iš kur atsiranda ši reklama ir ar ji nekelia pavojaus privatumui. Prancūzų ekspertai mano, kad nerimui priežastis yra, rašo puslapis Engadget.

Specialistai išanalizavo Android programėles, bandydami surasti jų sąsajas su reklaminiais ir vartotojų įpročius sekančiais puslapiais. Buvo pasirinkta 2 tūkst. programėlių iš Google Play Store.

Nustatyta, kad pasirinktos programėlės bendrauja su 250 000 reklaminių puslapių, reziduojančių 2 tūkstančiuose domenų. Didžioji programėlių dalis susisiekdavo su nedideliu puslapių skaičiumi.

Apie 10% programėlių bendravo su daugiau nei 500 puslapių, tuo tarpu „komunikabiliausios“ susisiekdavo su daugiau nei 2000 puslapių. Apie 30% programų bendravo su vartotojus sekančiais puslapiais, o kai kurios susisiedavo su daugiau nei 800 adresų.

Visa tai nereiškia, kad egzistuoja didelis pavojus, kadangi didžiąją dalį reklaminių puslapių Google laiko patikimais. Vis tik didžiausia problema ta, jog vartotojas nežino apie nemokamų programėlių bendravimą su daugybe reklaminių puslapių, o kartu neturi galimybės viso to blokuoti, jei jam kyla įtarimas dėl privatumo ir asmeninių duomenų saugumo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos