Nustebo sužinoję Apple Watch savikainą


Kompanijos IHS ekspertai išardė išmanųjį laikrodį Apple Watch ir nustatė, kokia gi šio įrenginio savikaina. Buvo konstatuota, kad visų komponentų ir surinkimo kaina sudaro viso labo $83,70, kai už pigiausią modelį Apple Watch Sport vartotojų prašoma susimokėti $349.

watch_apple_dissassebled

IHS atstovų teigimu, gauta 24% proporcija yra pati mažiausia tarp visų Apple produktų, lyginant savikainos ir galutinės pardavimo kainos santykį. Istoriškai šis rodiklis svyravo nuo 29% iki 98%.

Atsižvelgiant į tai, kad Apple prekiaus ir brangesniais laikrodžio modeliais, jų savikainos ir galutinės kainos santykis turėtų būti dar mažesnis, nei 24%. Turbūt vienintele išimtimi galėtų būti tik 18 karatų aukso dengtas modelis.

watch_apple_savikaina_ihs

Reikia pažymėti, kad IHS naudojama metodika numato tik preliminarią Apple Watch komponentų savikainą bei gamybos kaštus, tačiau neįskaičiuota reklama, logistika, sertifikavimas, licencijavimas, programinės įrangos kūrimas ir kitos išlaidos.

Bet kokiu atveju, galima konstatuoti, kad kompanija Apple turi pakankamą laisvę, vykdant išmaniojo laikrodžio kainodarą, t.y. esant reikalui, kainą mažinti, kai pasirodys naujos kartos Apple Watch arba stiprūs konkurentų produktai.

22 komentarai (-ų)

 1. kam tas vardas parašė:

  cha, pats laikrodis 16 baksu 😉 😀 😀 😀

  • Jūsų Vardas parašė:

   Pigi kiaule, gerai prota knisa 😆

   Jeigu nebutu pataupe, butu galbut geriausias smart laikrodis. O dabar, eilinis aksesuaras. Tik tie kiniski led laikrodukai, pas babules turguje pigesni. Ir atrodo graziau ir laika rodo ilgiau :3

   • HP parašė:

    Nes pagal tave tik Samsung laikrodziai „tobuli“… :DD

 2. Kažkoks žmogus parašė:

  O koks skirtumas kiek kainuoja jo dalys ir už kiek jį galima nusipirkt? Ar žinodamas ar nežinodamas tų dalių kainų (ir kokios jos ten yra) pats tokio nesusirinktum.

  • kam tas vardas parašė:

   matai, paprasto laikrodzio irgi nesusirinktum, kur gariunuose 20 litu kainuoja, bet uz ji ir nemoketum 200 ar 2000 litu. Tad keistas tavo palyginimas.

   Kazkaip pirkdamas normalu(tradicini) laikrodi uz 1000 litu as jauciuosi, kad nusiperku daikta, o ne mada.

 3. HP parašė:

  Dabar prie kainos priskaiciuokim,darbuotoju alyginimus,ofisu,fabriku,parduotuviu islaikymo kastus ir dar N sumas kurios sumokamos iki kol laikrodis pateks i savininko rankas…

  • Asas parašė:

   Nepamirškime „over the top“ reklamos, beje fabrikų surinkimo kaina čia jau įskaičiuota

  • Zybn parašė:

   Gamybos (medžiagų, surinkimo, logistikos ir t.t.) kaštai, pvz ekrano, yra įskaičiuoti į tuos 20$. Ką galima pliusuoti tai pačios Apple infrastruktūrą ir rinkodarą, bet ne gamybą.

  • kam tas vardas parašė:

   tai i savikaina jau buna iskaicuota tai ka isvardijai. O logistika ir reklama kitas daiktas. O ar verta moketi uz reklama…

   • HP parašė:

    Tada dar paskaiciuokim OS kurimo ir jos pletojimo kastus,kur dar App store ir ju serveriu islaikymas? Kaip ir sakiau viskas susideda i viena kaina.

    • HP parašė:

     Beto tas pats Samsungas uzsideda nezmoniskus antkainius kai pati telefona pagaminti jiems centus kainuoja o juk Samsui nereikia nei OS kurti ir islaikyti (uz juos tai jau Google padare),neturi ir neireikia islaikyti savo programeliu parduotuves (nes velgi Google uz juos tai jau padare).

     • zet parašė:

      jau apple store manau pats atsiperka 😀 tikrai nereikia jo islaikyti 🙂

   • Radioaktyvus parašė:

    Įdomu, kaip išardžius prietaisą galima apskaičiuoti, kiek kompanijai atsieina gamyba, logistika, reklama, infrastruktūra…

    • dd parašė:

     Idomu kam rasyti komentara po straipsnio perskaicius vien antraste ar dali jo nepasidomejus labiau.

     • Jūsų Vardas parašė:

      Moklininkai padare ekspermenta, kas protingesnis, apple fanbojus ar vista. Tada vista isizeide 😆

 4. Tomas parašė:

  Nepamirškime svarbiausio dalyko, idėjos, jos kaina yra didžiausia.

 5. Arma parašė:

  Koks skirtumas kiek kainuoja ji pagamint.. ferrari irgi pigiau gi kainuoja pagamint, visos kompanijos turi pasidaryti pelno, viena daugiau pasidaro kita maziau.. beto nera taip, kad pasieme sudejo viska ir pardavinejam, daug investuot visu pirma reikia, laiko-pinigu, reklamuot ir t.t…

  • Jūsų Vardas parašė:

   😆 Ka tu cia kliedi ? ferrari vien variklio kaina, kaip kokiu 1000 tokiu laikrodziu.
   buvai pezalas ir liksi, dar jis lygina cia su ferrari. Su opeliu butu teisingiau palyginti.

   Ideju cia jokiu nera, paimi laikrodi ir padarai smart, kur jis visiskai nesmartas. Net laiko normaliai rodyti nesugeba. Isiskrauna po keliu valandu naudojimo.

   • Arma parašė:

    tau tai wapse ip ban jau senai turejo uzmest.. tik samsung tau veikia.. 😀

    • Jūsų Vardas parašė:

     iskaudinau ? Dabar vel eisi skustis per visus komentarus, kad as rasau kas tau nepatinka ?

     • HP parašė:

      Tau Samungo fanbojau tik patylet…nupirko tevelis Samsunga tai sedek ramiai po sluota.

      O tavo tas vaikiskas palyginimas su Opeliu tai tik parodo koks tu nesubrenedes dar sitais klausimais,vat kai po 5 metu galesi teises pradeti laikyti ir vairuosi,galu gale savo pirmaja masina nusipirksi (be teveliu pagalbos) gal tada suprasi,kad Opelis nera jau toks blogas kaip tarp tavo kiemo draugu snekama.

 6. Minde parašė:

  nereikia klausyt ka draugai sneka pie opelius, atsistok vakare kai tylu prie opelio ir girdesi kaip rudija 🙂


Kitos kategorijos naujienos