Qualcomm nori prijungti prie Interneto viską, kas tik įmanoma


Mollenkopf_Qualcomm_CEO-680

Kompanija Qualcomm publikavo seriją pranešimų spaudai, kuriuose kalbama apie naujus sprendimus, skirtus „Daiktų Internetui“ (IoT). Tiesa, konkrečiu atveju kompanija vartoja terminą „Internet of Everything“ (IoE).

Centrine temos dalimi tapo dviejų diskretinių produktų – QCA401x ir QCA4531 – anonsas. Jie leis prisijungti prie Wi-Fi tinklų davikliams, automatams ir visiems kitiems įrenginiams. Pirmaisiais Qualcomm partneriais šioje srityje turėtų tapti kompanijos Xively by LogMeIn, Temboo, Ayla Networks, Exosite, Kii ir Proximetry.

Atskiro dėmesio nusipelnė multimedia platforma Qualcomm AllPlay. Pažadėta srautinė duomenų transliacija per Wi-Fi ir Bluetooth, įdiegta plati garso konfigūravimo funkcija,  ir naujos sinchronizavimo galimybės. Pavyzdžiui, kompanija Hitachi America jau pranešė, kad išleis tris garsiakalbius su AllPlay palaikymu, leidžiančiu prisijungti prie Wi-Fi tinklų.

Qualcomm turi kuo pasigirti. Aljanso „AllSeen“ dalyviai (iš viso 18 kompanijų) jau integravo AllPlay palaikymą į firminius „išmaniųjų namų“ projektus. Rinkoje pasirodys virš 20 dėvimos elektronikos įrenginių – nuo išmanių laikrodžių ir apyrankių iki veiksmo kamerų ir akinių. Visa tai pasieks mažiausiai 30 šalių gyventojus.

Taip pat plėtojama ir „išmaniojo“ automobilio programa – Qualcomm sprendimai jau prijungė prie 3G ir LTE tinklų apie 20 mln. automobilių. Be to, Qualcomm dalyvauja virš 20 miestų modernizavimo programose, palaiko „miesto Wi-Fi“, vandens tiekimo, antrinio perdirbimo, apšvietimo, miesto transporto, energetikos ir kitas iniciatyvas.

Dar apie 500 užsakovų ir partnerių, įskaitant Roche, Walgreens, AMC Health ir Cerner, bendradarbiauja su padaliniu Qualcomm Life, kuris siūlo sprendimus sveikatos apsaugos srityse. Taigi gyvenimas verda, ir Qualcomm čia atlieka ne paskutinį vaidmenį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos