Rusai bandys pakeisti Intel savos gamybos procesoriais


Pirmasis Rusijoje pagamintas asmeninis kompiuteris „ARM Elbrus-401“, apie kurio prekybą buvo paskelbta gegužės 5-ąją, kainuos apie 200 tūkst. rublių (apie 3,5 tūkst. eurų).

ARM Elbrus-401

Apie tai leidiniui „Tjournal“ pranešė kompiuterio gamintojai MCST. Pasak jos atstovo, kompiuterio kaina dar turi ženkliai mažėti, kai metų pabaigoje bus pradėta jo serijinė gamyba, rašoma meduza.io.

„ARM Elbrus-401“ dirba keturių branduolių mikroprocesoriaus „Elbrus-4S“ pagrindu, kurio taktinis dažnis 800 Mhz, o maksimalus galingumas – 50 GFLOPS (slankiojo taško operacijų kiekis per sekundę).

Kompiuteryje įdiegtas 1 terabaito standusis SATA 2.0 diskas ir AMD Radeon 6000 vaizdo plokštė. Šiuo metu kompiuterį įsigyti gali tik juridiniai asmenys.

Vakaruose gaminami analogai, pavyzdžiui, procesorius Intel Core i5-2500K (Sandy Bridge), kainuojantis apie 210 eurų, pasiekia 118 Gflops rezultatą, o Intel Core i7-5960X (Haswell), kainuojantis apie 1 tūkst. eurų – 350 Gflops.

Šaltinis: Balsas.lt

8 komentarai (-ų)

 1. Bomzas smirdalas parašė:

  Durneliai tie rusai bando intel pakeisti savo š**u kurio niekas nepirks uz tokia kaina…

  • Ufonautas parašė:

   Jau bandė sovietmečiu IBM mašinas perdarydavo ESM’ais (elektroninės skaičiavimo mašinos), gamino savus procesorius (nuplagijavę), taip pat nupiratautą operacinę sistemą ar kažką panašaaus į valdančiąją programą, o dėl jos bugų susprogo degalų bakas. Taip bent jau aš skaičiau.

 2. R parašė:

  Čia neminima, bet šitie procesoriai paremti 65nm technologija. Taigi netik, kad lėti, bet ir „dideli“ bei daug energijos ryjantys. Rusai panašu ištikimi savo šaknims :)) Ką japonas pagamins – ruas nesupras, ką rusas pagamins – japonas nepakels 😀

  • kam tas vardas parašė:

   o gal greiciau eis per kokitai uaba, tiksiau per kokia tai kisene. Jei prastums, kazkienotai kisenes tikrai pastores. O motyvacija yra saugumas.

 3. kazkas parašė:

  Pala pala ciuvai, nesiorentuokit i pc specifikacijas, pagalvokit koks geras yra debilu detektorius

 4. Aš Čia parašė:

  Pzdc kaip lužau xddddddddddddddddddddddddddddddd

 5. Jūsų Vardas parašė:

  Rusija, tai nauja kinija 😀 Cia panasiai, kaip su ta kinu nacionaline operacine sistema, kurios niekas nenaudoja 😀

  O siaip, esant norui, kodel gi ne. Paziurekime i kinija, po truputi ir savo originaliu produktu pristato.

 6. mar parašė:

  kinai su savo milijardais gabiu zmoniu nepakeicia intelio, rusai matai prasigere svajoja pakeisti.


Kitos kategorijos naujienos