10 nm procesorių Intel Cannonlake debiutas atidėtas neribotam laikui


A woman walks past an Intel logo at the 2012 Computex in Taipei

2006 m. išleidusi Core 2 serijos procesorius, kompanija Intel daugiau nesutiko rimtos konkurencijos asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių rinkoje, o kartais tai daro ne pačią geriausią įtaką jos rezultatams. Kuo sudėtingesni technologiniai procesai, tuo dažniau susiduriama su problemomis.

Eiline prasta naujiena tapo neribotam laikui atidėtas procesorių Intel Cannonlake pasirodymas, kuris buvo suplanuotas 2016-2017 m. Tokiu būdu, šiemet debiutuosiančius Skylake procesorius pakeis šiek tiek patobulinta Kaby Lake platforma.

kaby_lake_01

Kaip žinia, procesorių gamyboje Intel naudoja strategiją „Tick-Tock“. „Tick“ reiškia tranzistorių dydžio mažinimą, nedidelį spartos augimą ir žymų energetinio efektyvumo šuolį.

Kai gaunami reikiami duomenys apie technologinį procesą, tuomet atliekamas žingsnis „Tock“ – nauja architektūra su naujomis funkcijomis ir produktyvumo lygio augimu. Būtent šiam etapui priklauso Skylake procesoriai, o po turėjo debiutuoti Cannonlake, kurie naudotų 10 nm technologiją vietoj 14 nm.

Vis tik informuoti šaltiniai tikina, kad Cannonlake procesoriai taps trečia iš eilės karta, kuri naudos 14 nm technologinį procesą.

kaby_lake_03

Intel Kaby Lake sudėtyje bus 2 ir 4 branduolių procesorių, priklausančių U, Y, H ir S serijoms. Paskutinioji bus naudojama stacionariuose kompiuteriuose su LGA 1151 lizdą turinčiomis motininėmis plokštėmis.

Intel Cannonlake energijos suvartojimo lygis svyruos nuo 4,5 iki 91 W. Daugiau informacijos apie juos galima matyti skaidrėse, kurias publikavo korėjiečių puslapis BenchLife.Info.

kaby_lake_02

Iš skirtumų, lyginant su Skylake, galima paminėti „įgimtą“ USB 3.1 palaikymą. Tiesa, jį gaus tik stacionarūs ir serveriniai sprendimai, tuo tarpu procesoriai su aukštu integracijos lygiu, kuriuose mikroschemų rinkinys persikels į patį procesorių, USB 3.1 palaikymo nebus.

Tiesa, H serijai priklausantys Kaby Lake nusipelnys padvigubintos iki 2 x 128 MB eDRAM atmintis, naudojamos grafikos posistemėje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos