AMD procesoriai Raven Ridge pasiūlys Zen architektūrą, bet gerokai vėluos


Iki šiol informuoti šaltiniai teigė, kad Zen architektūrą gaus tik procesoriai Summit Ridge, kurių reikėtų laukti 2016 m. spalio mėnesį. Daug pigesni sprendimai – Bristol Ridge ir Stoney Ridge su Socket AM4 – bus siūlomi nebrangių platformų ieškantiems vartotojams, tačiau jie naudos branduolius su sena Excavator architektūra.

Puslapis BenchLife.Info, remdamasis kovo mėnesiu datuojama AMD dokumentacija, praneša, kad pirmais nebrangiais Zen architektūros atstovais taps hibridiniai procesoriai Raven Ridge, kurių reikėtų laukti tik 2017 m.

raven_ridge_01

Raven Ridge bus suderinami su Socket AM4 platforma, nors skaidrėse vis dar minima Socket FM3. Mobiliame segmente Raven Ridge turės FP5 (BGA) lizdą, kuris numato, kad procesorius bus įlituotas tiesiai į motininę plokštę.

raven_ridge_02

Sprendžiant iš pateiktos informacijos, AMD ketina palaikyti Socket AM4 platformą iki pat 2020 m. Visa tai leis įgyvendinti etapais vykdomą kompiuterių modernizacijos idėją. Tai reiškia, kad įsigijus motininę plokštę su Socket AM4 lizdu, bus galima pradėti nuo nebrangių Stoney Ridge procesorių, o vėliau atsinaujinti iki brangių Summit Ridge.

Kita skaidrė  paaiškina, kokias sąsajas palaikys naujos kartos AMD procesoriai ir mikroschemų rinkinys Promontory.

raven_ridge_03

Reikia pažymėti, kad SoC procesoriai skirsis nuo stacionarių analogų. Įdomu ir tai, ką AMD turi omenyje, kalbėdama apie antros kartos USB 3.1 sąsają, siūlančią duomenų perdavimo spartą iki 10 Gb/s.

raven_ridge_04

Jei procesoriai Summit Ridge ir Bristol Ridge palaiko dviejų kanalų DDR4 operatyviąją atmintį, tai dviejų branduolių Stoney Ridge palaikys tik vieną to paties atminties tipo kanalą.

 

Stacionarūs AMD Raven Ridge procesoriai su Zen architektūra turėtų debiutuoti 2017 m. I ketvirtyje, tačiau vartotojai jau spėjo įsitikinti, kad AMD planai gali pasikeisti labai greitai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos