Analitikai: 2015 m. nešiojamų kompiuterių paklausa smarkiai sumažės


toshiba_satellite_p50t_notebook_680

Windows 10 pasirodymą ne visi rinkos žaidėjai linkę laikyti pakankamai stipriu stimulu, galinčiu padidinti kompiuterių komponentų ir mobilių įrenginių pardavimus, kadangi Micorosoft bus labai dosni ir leis legalių Windows 7/8/8.1 naudotojams atsinaujinti nemokamai. Esant tokioms aplinkybėms, aparatinę platformą keisti ryšis ne kiekvienas.

Kompiuterių komponentų gamintojus cituojantis puslapis DigiTimes rašo, kad per 2015 m. nešiojamų kompiuterių pardavimai susitrauks iki 150-160 mln. vienetų, o tai reiškia, kad rinkos susitraukimas, esant palankiausioms aplinkybėms, sudarys apie 5%.

Situaciją apsunkina ne tik Microsoft „dosnumas“, tačiau ir valiutų kursų svyravimais daugelyje regionų, kurie verčia vartotoją atsisakyti naujų asmeninių kompiuterių pirkimo.

Antram pusmečiui skirti užsakymai mažėja jau dabar, ir daugelis rinkos dalyvių netgi nežino, ką planuoti savo veiksmus šiam laikotarpiui. Pavyzdžiui, kompanija Wistron pirmame pusmetyje susidūrė su žymiu nešiojamų kompiuterių paklausos mažėjimu, o antrame pusmetyje laukiamas ne didesnis nei 10% augimas, lyginant su metų pradžia.

Antra vertus, analitikai ir rinkos dalyviai pastebi, kad birželio mėnesį buvo stebimas tam tikras paklausos „atšokimas“, lyginant su gegužės mėnesiu, ir kontraktiniams gamintojams tai įkvepia atsargaus optimizmo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos