Jaguar Land Rover automobilius galima valdyti išmaniuoju telefonu


Kompanija Jaguar Land Rover nusprendė parodyti, kad įvairiuose filmuose demonstruotą idėją – transporto priemonę valdyti mobiliu įrenginiu – galima realizuoti praktikoje. Bent jau šios kompanijos automobiliuose.

Vienas iš Range Rover Sport prototipų yra aprūpintas distancinio valdymo sistema, kuri leidžia savininkui duoti komandas per išmanųjį telefoną, jei automobilis yra ne didesniu nei 10 metrų atstumu.

Valdant virtualų automobilio raktelį išmaniojo telefono ekrane, galima keisti ratų padėtį, spausti akseleratoriaus ir stabdžių pedalus, perjungti mažesnę pavarą ir atvirkščiai. Tiesa, toks valdymo režimas automobiliui leidžia judėti maksimaliu 6 km/h greičiu.

Kūrėjų teigimu, distancinis valdymas gali būti naudingas, įveikiant atkarpas su sudėtingu reljefu, kai salone esantys keleiviai negali ar nenori atlikti pagalbininkų vaidmens. Telefonas bus naudingas ir tuo atveju, jei reikia išvažiuoti iš tankiai priparkuotų automobilių aikštelės, nepatekus į saloną ir neatidarius durų.

Jaguar Land Rover išbando automatinio apsisukimo 180 laipsnių kampu sistemą. Automobiliui užtenka gauti komandą, ir daviklių sistema bei mechanika padarys savo darbą, įvertindami atstumą iki kliūčių ir šalia esančių pėsčiųjų.

Vienas komentaras

  1. he parašė:

    dabar gales nupist ir masina IR telefona kartu


Kitos kategorijos naujienos