Microsoft apkaltino Samsung keliant pavojų Windows vartotojams


samsung-ultrabook-680

Kol vieni gamintojai, kaip Lenovo, į savo kompiuterius diegia sistemos saugumui pavojų keliančias programas, kiti uždraudžia operacinės sistemos atnaujinimus, rašo BBC. Būtent taip elgiasi Samsung, tikina Microsoft ekspertas Patrickas Barkeris.

Samsung programėlė „Disable_Windowsupdate.exe“, skirta korėjiečių kompanijos programinės įrangos atnaujinimui, neleidžia atsinaujinti visai operacinei sistemai, išjungdama Windows 8.1 atnaujinimų tarnybą.

Vartotojams apie tai nepranešama, ir netgi jei atnaujinimų centras įjungiamas savarankiškai, po sistemos perkrovimo jis vėl išjungiamas. Apie kokius Samsung kompiuterius kalbama, šaltinis nutylėjo.

Samsung atstovai tikina, kad visa tai daroma tam, jog nebūtų diegiamos nesuderinamos tvarkyklės, pavyzdžiui, skirtos USB 3.0 sąsajai. Tikėtina, kad kai kuriuose Samsung kompiuteriuose USB 3.0 neveikia su standartinėmis tvarkyklėmis, tačiau dėl to neleisti atsinaujinti visai operacinei sistemai, anot ekspertų – gana abejotinas sprendimas.

Ekspertai pastebėjo, kad „Samsung SW Update Tool“ gali įdiegti minėtą programėlę per nesaugų susijungimą. Tai reiškia, kad į vartotojų kompiuterius gali būti įdiegta kenkėjišką įranga, jei Samsung serveris būtų „nulaužtas“, padirbtas skaitmeninis sertifikatas arba įsilaužta į atnaujinimų pristatymo mechanizmą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos