Moonraker – Nokia laikrodis, taip ir neišvydęs dienos šviesos


Moonraker Nokia SmartWatch 680

Informacinių technologijų žurnalistas Evanas Blassas, dar žinomas kaip Evleaks, savo tinklaraštyje publikavo Nokia išmaniojo laikrodžio Moonraker nuotraukas. Įdomu tai, kad šiam mobiliam įrenginiui taip ir nebuvo lemta pasirodyti rinkoje.

Nelaimei, po išmaniojo laikrodžio Moonraker nuotraukų publikavimo iškilo daugiau klausimų, nei atsakymų. Kol kas neaišku, ar laikrodžio kūrimas nutrauktas, o galbūt kompanija Microsoft, įsigijusi Nokia mobilių įrenginių verslą, ir toliau dirba prie Moonraker projekto.

Jei Nokia būtų iš tikrųjų pavykę išleisti savo išmanųjį laikrodį, jai būtų tekę konkuruoti ne tik Motorola, Samsung, LG ar Pebble analogiškais sprendimais, tačiau ir Apple Watch, kuris iš karto po pasirodymo prekyboje tapo rinkos lyderiu.

Portalo CNet šaltiniai tikina, kad Nokia savo išmanųjį laikrodį Moonraker iš tikrųjų buvo sukūrusi, o jo demonstracija netgi vyko renginio Mobile World Congress 2014 (MWC) kuluaruose. Tiesa, po sandorio su Microsoft suomių laikrodžio projektas buvo padėtas į stalčių.

Reikia pridurti, kad Microsoft oficialiai įsigijo Nokia už $7.2 mlrd. 2014 m. balandžio mėnesį. Tuomet amerikiečių kompanija atsisakė naudoti Nokia prekės ženklą, o šalia Lumia užrašo puikuojasi pavadinimas Microsoft.

Kai kurie šaltiniai kalba, kad Nokia planuoja grįžti į mobilią rinką 2016 m. antroje pusėje. Tai reiškia, kad visai realu pamatyti išmanųjį laikrodį su Nokia prekės ženklu, nors pačius mobilius įrenginius gamins ne suomių kompanija, kaip ir planšetinio kompiuterio Nokia N1 atveju.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos