Publikuoti Radeon R9 Fury X spartos testai


radeon-r9-fury-x-specs

Praėjusią savaitę kompanija AMD leido publikuoti vaizdo plokštės Radeon R9 Fury X su GPU Fiji technines specifikacijas bei nuotraukas, tačiau tik vakar nustojo galioti draudimas viešinti spartos rezultatus.

Žemiau pateikiame puslapio TechPowerUp suminius spartos, suvartojamos energijos, triukšmo lygio rezultatus (daugiau rasite Guru3D, PCGamer, ExtremeTech, Tom’s Hardware, Bit-Tech.net). Priminsime, kad Radeon R9 Fury X rekomenduojama kaina sudaro $649 (be mokesčių), taigi jo tiesioginis konkurentas yra NVIDIA GeForce GTX 980 Ti.

radeon-r9-fury-x-specs

Testai parodė, kad Radeon R9 Fury X kaina ne veltui yra tokia pati, kaip ir GTX 980 Ti, kadangi produktyvumo lygis taip pat beveik analogiškas, išskyrus tam tikrus žaidimus (pavyzdžiui, Project Cars ar World of Warcraft).

Reikia pažymėti, kad Radeon R9 Fury X stiprybė yra AMD akcentuota 4K raiška: skirtumas tarp jos ir GTX 980 Ti sudaro vidutiniškai porą procentų, o nuo GTX Titan X atsiliekama apie 4%, taigi vizualiai praktiškai nepastebima.

Antra vertus, AMD gerbėjus turėtų nudžiuginti tas faktas, Radeon R9 Fury X demonstruoja gerokai didesnę spartą, nei ankstesnis flagmanas Radeon R9 290X (vidutiniškai 21-27%), o paspartintą/atnaujintą jo versiją R9 390X lenkia vidutiniškai 13-19%. Progresas yra, tačiau ar to užteks kovai su NVIDIA?

01-perfrel_1920 01-perfrel_3840

Kuo mažesnė raiška, tuo Radeon R9 Fury X vis sunkiau sekasi konkuruoti su NVIDIA flagmanais, todėl jei neturite 4K monitoriaus ir galvojate žaisti, esant, pavyzdžiui, Full HD raiškai, reikėtų galvoti apie GTX 980 Ti, kuri vidutiniškai spartesnė 12-14%. Tiesa, ateityje viskas gali keistis, kai tik AMD optimizuos savo tvarkykles.

temp

Nepaisant mažo energijos suvartojimo ir triukšmo lygio (nors apžvalgininkai ir pažymi pompos skleidžiamą triukšmą, esant didelėms apkrovoms), Radeon R9 Fury X netapo tuo, kas galėtų priversti NVIDIA imtis radikalių veiksmų.

03-perfdollar_1920 03-perfdollar_3840

Galbūt AMD reikėtų Radeon R9 Fury X kainą sumažinti iki $599 (be mokesčių), juo labiau, kad su spartinimu AMD flagmane ne viskas taip gerai, kaip norėtųsi (HBM atminties spartinti neleidžiama), o HDMI 2.0 palaikymo trūkumas taip pat gali atbaidyti kai kuriuos pirkėjus.

perf_oc

Lietuvoje Radeon R9 Fury X kaina prasidės nuo maždaug 730 eurų (kompanijos MSI modelis R9 FURY X 4G), tačiau neatsilieka ir kiti gamintojai. Kompanijos Gigabyte siūloma GV-R9FURYX-4GD-B kainuos apie 760 eurų, tuo tarpu brangiausiai atsieis ASUS R9FURYX-4G – apie 775 eurus. Reikia pažymėti, kad visos versijos yra etaloninės, kadangi AMD šiuo klausimu jokių variacijų neleidžia.

5 komentarai (-ų)

 1. paulius parašė:

  nt amd still nvidia king

 2. Zero parašė:

  nesuprantu tokių kainų skirtumų kai pardavinėjama stock vga ir kai partneriai užsimeta belekiek $

 3. Sony parašė:

  Tie 4gb tikras pasityciojimas… Vien GTA V 1080p rezoliucijoje suvalgo 5-6gb Vram, o cia tik vargani 4gb.

  Fail AMD kaip visad.

  • kam tas vardas parašė:

   tas suvalgymas yra ydomus dalykas. Dauguma zaidimu leidzia krauti teksturas i atminti keliais zingsniais i prieki. Ir tai gerai del n priezasciu:

   1. uztenka mazesnio duomenu pralaidum (laiko atzvilgiu tolygiau kraunamos teksturos)
   2. nebuna staigiu teksturu popup’u, pvz staigiai pasukus pele. Kai kurie zaidimai tam eleminuoti patys deda dalini motion blur’a, kad to nesimatytu. Arba pvz tolyje yra zmones, pastatai, tai artejant prie ju teksturos tampa detalesnemis tada, kai numatyta, o ne 3 sekundem veliau, kai jau preieni ir staiga veidas is blyno tampa detaliu.
   ir tos teksturu nesamones daznu atveju neitakoja fps
   3. Tad jei zaidimas naudoja 6GB, tai nereiskia, kad jam neuztektu 4GB plokstes, yra minimalus kiekis, kuris turi buti tam zaidimui reikalingas, tai pvz koks 3.5.

   Tik as sau imciau su 8GB ziurint i prieki, ir jei nenoreciau po metu ar dvieju atsinaujinti.

 4. kam tas vardas parašė:

  furi gera plokste, bet kol kas karalius yra gtx980ti G1 Gaming.


Kitos kategorijos naujienos