TeliaSonera padės Spotify kautis su Apple Music


apple-music-wwdc2015-680

Pirmadienį paskelbusi apie savo žingsnį į muzikos transliavimo internete rinką, „Apple“ nieko perdėm nenustebino, tačiau reaguodama pagrindinė konkurentė „Spotify“ jau šią savaitę ant „Apple Music“ žiežirbų užpylė kibirą naujienų – tarp jų ir paskelbdama apie „TeliaSonera“ investiciją.

„Apple“ žingsnis į muzikos transliavimo internetu rinką buvo netikėtas – apie tai, kada kompanija ryšis jį žengti, buvo spekuliuojama dar nuo praėjusių metų, kuomet ši įsigijo „Beats Electronics“ – madingą ausinių ir garsiakalbių gamintoją, po sparnu glaudusią ir muzikos transliavimo platformą.

Pirmadienį buvo paskelbta, kad šis pirkinys transformavosi į „Beats1“ internetinio radijo stotį, papildysiančią bendrą „Apple Music“ siūlomų paslaugų paketą.

Į „Spotify“ investavo „Omnitel“ ir „Teo“ savininkai „TeliaSonera“

Pirmoji „Spotify“ naujiena, kuria kompanija pasitiko rinkos naujokę, buvo investicijų paieškos raundo pabaiga antradienį.

Švedų kompanija pritraukė 0,526 mlrd. USD investicijų iš įvairių šaltinių Europoje, Kanadoje ir JAV, rašo „The Wall Street Journal“. Stambiausias investuotojas – Lietuvoje „Omnitel“ ir „Teo“ valdanti Skandinavijos telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera“.

Pastarosios investicija siekė 115 mln. USD, už juos kompanija įsigijo 1,4% muzikos transliuotojo. Bendrovės paskelbė bendradarbiausiančios muzikos platinimo, duomenų analizės ir reklamos srityse. Tokio dydžio investicija reiškia, kad rinkoje „Spotify“ buvo įvertinta beveik 8,2 mlrd. USD.

Balandį, kuomet ėmė ieškoti finansavimo šaltinių, kompanija buvo įsivertinusi 8 mlrd. USD – tai yra dvigubai daugiau, nei 2013 m. pabaigoje. Tuomet kompanija pritraukė 250 mln. USD kapitalo ir buvo įvertinta kiek daugiau, nei 4 mlrd. USD.

8,2 mlrd. USD įvertinimas taip pat yra du kartus didesnis, nei artimiausios konkurentės „Pandora“.

75 mln. vartotojų ir 20 mln. prenumeratų

NEW YORK, NY - MAY 20: Spotify founder Daniel Ek speaks during the Spotify New Platform Launch at S.I.R. Studios on May 20, 2015 in New York City. (Photo by Taylor Hill/FilmMagic)

Antrąją gerąją naujieną „Spotify“ paskelbė trečiadienį savo tinklaraštyje. Aktyvių paslaugos vartotojų skaičius, kompanijos teigimu, jau siekia 75 mln., o už paslaugą mokančių prenumeratorių – 20 mln.

Iki tol susidomėjusieji žinojo paskutinius nereguliariai skelbiamus paslaugos vartotojų rodiklius – 60 mln. aktyvių vartotojų ir 15 mln. už paslaugą mokančių prenumeratorių.

Prieš metus, tai yra 2014 m. gegužę, kompanija turėjo 10 mln. prenumeratorių ir 40 mln. aktyvių vartotojų – šiuos skaičius kompanija pasiekė per pirmus savo penkerius su puse veiklos metų.

Kompanija taip pat pranešė jau išmokėjusi 3 mlrd. USD muzikos kūrėjams, atlikėjams ir autorinių teisių savininkams. Iš jų 300 mln. – vien per pirmus tris šių metų mėnesius.

Nėra ugnies be dūmų

Ne visos šią savaitę pasirodžiusios kompanijos naujienos yra džiugios.

Paskutinio finansavimo raundo pasekoje pasikeitė akcininkų sudėtis. Nors informacijos apie akcininkus viešai kompanija neskelbia, „The Guardian“ praneša, kad „Spotify“ įkūrėjai Danielis Ekas ir Martinas Lorentzonas pardavė dalį savo turimų kompanijos akcijų ir nebeturi kontroliuojančio akcijų paketo. Pirmasis tebevadovauja kompanijai.

Naujoji konkurentė – „Apple Music“ – taip pat neišvengė dėmių ant raudono kilimo. Kompanijos sandoriai su muzikos įrašų kompanijomis JAV sulaukė rinkos reguliuotojų dėmesio vos naujoji paslauga buvo pristatyta.

Niujorko ir Konektikuto valstijų reguliuotojai JAV, o taip pat ir Europos Komisija ėmėsi tirti „Apple Music“ sandorius su muzikos įrašų kompanijomis. Siekiama išsiaiškinti, ar „Apple“ nespaudė įrašų kompanijų, norinčių būti „Apple Music“, pašalinti įrašus iš konkurenčių platformų – tarp jų ir „Spotify“, rašo „The New York Times“.

Šaltinis: VZ.lt

8 komentarai (-ų)

 1. Ig parašė:

  Metus naudojausi spotify premium, bet po susidurimo su jų supportu perėjau prie Deezer.

  • Fobas parašė:

   Bandžiau pereiti nuo Spotify premium į Deezer(dėl tele2) tačiau po poros mėn grįžau nors ir be nemokamo mobilaus srauto Spotify grotuvas visose platformose daug geresnis ir patogesnis, nors Windowsų grotuvas neseniai neteko kelių funkcijų, kurias žadą gražinti.

   • ad parašė:

    Viskas buvo gerai kol prieš kelis mėnesius neišleido naujos Windows Phone aplikacijos ir man sušiko viską. Toks jausmas kad programeriam ne iš ten rankos auga, nes net ant greičiausio WP įrenginio kiekviena funkcija užtrunka ~5sek. Tuo tarpu deezer skraido kaip bet kuris kitas appsas.

 2. domazas parašė:

  SPOTIFY rocks, įrenginiuose muziką valdai per atstumą, muzika be interneto! mėgstami playlistai, atrandama seniai gird4ta m4gstama muzika. Kokybė puiki!

 3. zet parašė:

  patarkite geras ausines, kur ir muzikai klausytis ir micriakas butu palosti. Patiko sony, tik jos be microrfono.


Kitos kategorijos naujienos


 • „Microsoft“ pranešė apie didžiausią kompanijos istorijoje ketvirtinį nuostolį, kuriam įtaką padarė sprendimas nurašyti 7,5 mlrd. USD investicijų į „Nokia“. Paskutinį „Microsoft“ finansinių metų ketvirtį, pasibaigusį birželio 30-ąją, kompanija fiksavo 3,2 […]

 • Po to, kai „Apple“ pranešė apie mažesnius išmaniųjų telefonų pardavimus, nei tikėjosi analitikai, kompanijos akcijos krito ir korporacijos rinkos vertę nurėžė 66 mlrd. USD. III savo finansinių metų ketvirtį „Apple“ […]

 • Kompanijos Intel pirmo ketvirčio finansinė ataskaita buvo prastesnė, nei tikėtasi. Antrajame ketvirtyje, kaip rodo naujausia ataskaita, reikalai buvo geresni, tačiau praėjusių metų rezultatų pasiekti nepavyko. Reikia pastebėti, kad metinių pajamų […]

 • Periferinės kompiuterių įrangos gamintojas „Logitech“ nusprendė pakeisti identitetą. Kompanija imasi gaminti daugiau įrangos mobiliesiems įrenginiams, taip mažindama priklausomybę nuo besitraukiančios asmeninių kompiuterių rinkos ir keičia prekės ženklą į „Logi“. Šveicarijoje […]

 • „Microsoft“ ruošiasi naujam atleidimų raundui, skelbia „Reuters“, remdamasi „New York Times“ šaltiniais. Kiek dar žmonių milžinė planuoja atleisti, nežinia. Tačiau šaltiniai patvirtina, kad tai – papildomas karpymas, neįskaičiuotas į 18.000 […]

 • Pavargusi nuo nesibaigiančių žmogaus teisių gynėjų organizacijų patikrinimų ir matydama nuolatinį kinų darbuotojų atlyginimų augimą, kompanija Foxconn jau ne pirmą pareiškia apie robotizuotos darbo jėgos naudojimą jos gamyklose. Per artimiausius […]

 • Televizijos ir interneto UAB „Init“ prisijungė šį pavasarį įsigytą šviesolaidinio interneto tiekėją UAB „Dokeda“. Nuo liepos 1 d. „Dokeda“ kaip atskiras juridinis vienetas nebeegzistuoja, ji tapo „Init“ dalimi. „Apjungę pajėgas […]

 • Puslapis KitGuru, kuris cituoja informuotus šaltinius, praneša, kad Microsoft gali būti suinteresuota įsigyti kompaniją AMD. Atsižvelgiant į tai, kad Microsoft labai susidomėjusi žaidimų konsolių rinka, toks scenarijus yra visai tikėtinas; […]

 • Balandžio mėnesį pristatytas išmanusis telefonas LG G4 susiduria su aršia konkurencija iš Samsung, Apple ir kai kurių kinų gamintojų flagmanų pusės. Būtent dėl prastų LG G4 pardavimų sumažės LG mobilaus […]

 • Trečiadienį „Microsoft“ pranešė apie pokyčius – kompaniją paliks aukšto rango darbuotojai, tarp kurių – ir buvęs „Nokia“ vadovas Stephenas Elopas. Pasak „Microsoft“, darbuotojai įmonę paliks dėl reorganizacijos, skelbia The Verge. […]