Aiškėja, ką Microsoft ketina daryti išmaniųjų telefonų rinkoje


lumia-ms-smartphone-dark-680

Liepos 8 d. kompanija Microsoft pranešė, kad restruktūrizacijos metu bus atleista 7800 darbuotojų, dauguma jų dirba mobilių įrenginių padalinyje. Be to, bus nurašyta $7,6 mlrd., susiję su Nokia telefonų verslo įsigijimu.

Nežiūrint į šias nemalonias naujienas, Microsoft pažymi, kad nepalieka mobilių įrenginių rinkos ir toliau padės savo partneriams kurti išmaniuosius telefonus su Windows 10 Mobile, o taip pat pasiūlys naujų Lumia modelių.

Microsoft prezidentas Satya Nadella pranešė, kad kompanija susikoncentruos ties trimis išmaniųjų telefonų segmentais: biudžetiniu, aukščiausio lygio ir skirtu verslo atstovams.

Remiantis nauju planu, Microsoft ketina per metus išleisti vieną – du išmaniuosius telefonus, skirtus kiekvienam iš trijų segmentų, todėl dabartinė asortimento įvairovė turėtų sumažėti.

Per paskutinius septynis mėnesius buvo pristatyti aštuoni modeliai: Lumia 430 Dual SIM, 435, 532, 535, 540, 640 ir 640 XL. Visi jie buvo skirti biudžetiniam segmentui. Kai kurie iš jų beveik nesiskiria nei kainomis, nei specifikacijomis.

Be to, Microsoft ketina palikti tų šalių rinkas, kuriose išmaniųjų telefonų pardavimai yra labai menki, o kartu nutrauks bendradarbiavimą su kai kurių šalių mobiliojo ryšio operatoriais.

6 komentarai (-ų)

 1. Neutralus parašė:

  Na taip, tokie veiksmai yra pripažinimas kad WP ir Lumia patyrė fiasko. Nokia telefonų verslo įsigyjimo kaštai niekaip nesikompensuoja su WP pardavimais, tai patogu šituos kaštus nurašyti, kad buhalterinė knyga atrodytų gražesnė prieš akcininkus pradedant Windows 10 kampaniją (ir tęsiant fiasko su WP10).

 2. procc parašė:

  Vis planavau pirkti kokia nauja Nokia. Bet kuo toliau tuo labiau atrodo kad teks koki androidini telefa pirkt :\

 3. Rocks parašė:

  Lumia beda yra ta kad visi pavadinimai modeliu yra tik skaitiniai. Nesuprasi kuo jie skirias. Jei pvz su gera kamera (rear) pavadintu Lumia Photo, o su geru ekranu kaip nors Lumia Screen ir t. t. ir pan. Pakiltu tie pardavimai nes dabar pries eidamas į parduotuve turi namie issiaiskinti kuom jie skirias. Skaiciai nieko nesako.

  • Carl di Ortus parašė:

   Su šita logika Samsung Galaxy S3 gali mąstyt, kad tinkamas naudoti vietoj teleskopo… iPhone 6S turbūt irgi daug sakantis pavadinimas ;]


Kitos kategorijos naujienos