Darome mankštą su Dell Inspiron 11 3000 (3148) (apžvalga)


dell-inspiron-11-3000-series-680

Kai jau viskas sugalvota, reikia užsiimti kryžminimu. Štai ir nešiojami kompiuteriai – išpopuliarėjus planšetėms, greitai įgijo joms būdingų bruožų. Apžvalgos herojus  – Dell Inspiron 11 (3148) – taip pat pateko į naujų vėjų sūkurį, privertusį nešiojamą kompiuterį tapti tikru mankštos gerbėju.

Dell Inspiron 11 (3148) priklauso taip vadinamai „transformerių“ kategorijai – iš daugumos kitų nešiojamų kompiuterių jis išsiskiria tuo, jog ekranas gali būti atlenkiamas 360 laipsnių kampu, be to, jis turi sensorinę sąsają.

Nesunku atspėti, kad toks lankstumas vartotojui leidžia pasiūlyti daugiau galimybių: nori – dirbi su įprastu nešiojamu kompiuteriu, nusibodo – štai tau planšetinis kompiuteris, ir dar su įprasta Windows aplinka!

Kaip kompanijai Dell pavyko praktikoje įgyvendinti „transformerio“ idėją, pabandysime atsakyti šioje apžvalgoje.

Dizainas

IMG_4019

Dell Inspiron 11 (3148) korpusas padarytas iš plastiko, nors vizualiai galima ir apsigauti, kad tai aliuminis. Sidabro spalva gerai paslepia nešvarumus – už tai gamintoją galima tik pagirti.

IMG_3993

IMG_3961

IMG_3963

Klaviatūra „įsodinta“ tvirtai, spausdinant neįdumba. Mygtukai laikosi tvirtai, paspaudimo momentas aiškiai juntamas, nors ir daugiau su tekstu dirbantiems žmonėms galbūt norėtųsi patogesnės klaviatūros.

IMG_3974

IMG_3978

IMG_3984

Lietimui jautrus laukelis pasižymi labai dideliu jautrumu. Gaila, kad gamintojas nesugalvojo „karštojo“ mygtuko šiam laukeliui išjungti, kadangi renkant tekstą, pelės žymeklis gali atsidurti visiškai netikėtoje vietoje, jei laukelis netyčia užkliudomas delnu.

IMG_3976

Iš įprastų periferinių lizdų nerasime Ethernet (RJ-45), todėl teks tenkintis tik Wi-Fi. Be to, USB 3.0 standarto lizdas nebuvo nuspalvintas mėlynai (atrodė kaip ir įprasti USB 2.0), nors galbūt tai buvo tik testinio egzemplioriaus ypatumas.

IMG_3995

Iš kairės į dešinę: maitinimo lizdas, HDMI, USB 3.0, USB 2.0, garso išvestis, garsiakalbio niša

IMG_3997

Iš kairės į dešinę: įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai, garsiakalbio niša, USB 2.0, SD kortelių skaitytuvas, Kensingtono užraktas

Kiek neįprasta matyti įjungimo mygtuką dešinėje šoninėje briaunoje. Šonuose taip pat sumontuoti garsiakalbiai. Kompaktiškame korpuse vietos neliko ir CD/DVD įrenginiui. Be to, dar kartą norėtųsi paminėti Dell demonstruojamą „suvalkietišką taupumą“, kalbant apie indikatorius – turime vos vieną priekinės briaunos dešiniame kampe, rodantį, ar kompiuteris įjungtas.

IMG_3981

Aparatinė įranga

Įdiegto Intel Haswell architektūros procesoriaus Core i3-4030U pilnai užtenka visoms įprastoms užduotims atlikti. Kadangi kompiuteris kompaktiškas, skirtas mobiliems vartotojams, galingesnio procesoriaus diegti, matyt, net nevertėjo, kad nekiltų problemų dėl aušinimo ir triukšmo lygio.

cpu-z-inspiron-3148-idle cpu-z-inspiron-3148-load

Integruota grafika – Intel HD 4400 – yra gerai pažįstama. Nors kai kuriuos žaidimus su ja tikrai pavyks pažaisti (League of Legends, CS:GO ir pan.), tačiau rimtesniems žaidimams teks naudoti rimtesnes sistemas.

gpu-z-inspiron-3148

Duomenų kaupiklių posistemė nieko neįprasto neparodė. Turime įprastą 500 GB talpos (5400 aps./min.) kietą diską, nors tokiame mobiliame kompiuteryje norėtųsi matyti bent hibridinį (SSHD) kaupiklį, o gal net ir nedidelės talpos SSD, kurie šiandien nekainuoja milžiniškų pinigų.

Ekranas

Kompiuteryje naudojama 11.6“ (1366×768) sensorinis ekranas su IPS matrica. Pastaroji pasižymi dideliu kontrasto lygiu, tačiau jos kitus privalumus sumenkina blizgi ekrano danga.

IMG_3992

Blizgesys gerokai sumažina platų matymo kampą ir spalvų atkūrimą, be to, dirbti saulėtoje aplinkoje tampa gana sudėtinga, todėl galima spręsti, kad gamintojas šį nešiojamą kompiuterį mato kaip darbinį įrankį, naudojamą uždarose erdvėse (biuruose, automobiliuose ir t.t.).

Nešiojamą kompiuterį naudojant kaip planšetę, t.y. ekraną atvertus 360 laipsnių, klaviatūra blokuojama automatiškai, todėl atsitiktiniai mygtukų paspaudimai nebaisūs.

IMG_4027

IMG_4028

IMG_4031

IMG_4034

IMG_4035

Beje, Windows 8/8.1 negali pasigirti ta darbo ergonomika ir paprastumu, kaip Android ar iOS, kai naudojamas planšetinis režimas.

Ne visos programėlės pritaikytos sensorinei sąsajai: pavyzdžiui, stacionari Internet Explorer 11 versija kategoriškai atsisakė įjungti virtualią klaviatūrą, kai norimą suvesti puslapio adresą arba paieškos užklausą. Reikia tikėtis, kad su Windows 10 pasirodymu viskas pasikeis.

IMG_4012

Kiek neįprastai atrodo ir gana stori ekrano rėmeliai. Matyt, taip gamintojas nusprendė atriboti Inspiron modelius nuo XPS serijos, kuri pasižymi „berėmiu“ dizainu (pavyzdžiui, Dell XPS 13).

Kamera

Įdiegta HD (720p) kamera turėtų patenkinti daugumos vartotojų poreikius. Raiškos ir atkuriamo vaizdo kokybės pilnai užtenka bendravimui per Skype ir kitas panašaus tipo programas. Galbūt norėtųsi korektiškesnio automatinio ryškumo reguliavimo sistemos darbo, kai kinta aplinkos apšvietimas.

Su integruotu mikrofonu taip pat jokių problemų nekilo: pašnekovas girdimas aiškiai.

Garsiakalbiai

Naudojami du garsiakalbiai, jie sumontuoti kairėje ir dešinėje briaunose – patogus sprendimas, neleidžiantis uždengti garso šaltinio.

Garso posistemė palaiko Stereo technologiją – erdvinis garsas gerai juntamas tiek žiūrint filmus, tiek klausant muzikos. Maksimalus garso lygis tikrai aukštas, triukšminga aplinka problemų nesukels.

Lyginant su nebrangiais nešiojamais kompiuteriais, Dell Inspiron 3148 išplėstas garsiakalbių vidutinių dažnių diapazonas, todėl gana gerai atkuriamas vokalas, galima įsidrąsinti paklausyti netgi džiazo.

Žemų dažnių tokios klasės kompiuteriuose paprastai nėra, ne išimtis ir Dell Inspiron 3148, todėl klubinės muzikos ar veiksmo filmų gerbėjams reikėtų pagalvoti apie kokybiškas ausines arba išorinius garsiakalbius su žemų dažnių kolonėle.

Spartos testai

PCMark 8 leidžia pamatyti bendrą sistemos spartą. Čia modeliuojamas darbas su biuro programomis, naršymas Internete, darbas su grafika, muzikos kodavimas, žaidimai.

pcmark8

Futuremark 3DMark testuose Intel Haswell grafikos posistemė, kaip ir dera, nusileido diskretinėms vaizdo plokštėms: atsilikimas, pavyzdžiui, nuo GeForce 820M sudarė nuo 30 iki 50 procentų.

3dmark-vantage

3dmark11

Unigean Heaven – pusiau sintetinis grafikos spartos įvertinimo testas, kuris patvirtina 3DMark pademonstruotus rezultatus, nors GeForce 820M nusileista simboliškai.

unigine-heaven

Reikia pažymėti, kad kompiuteris sėkmingai susidoroja tokiais žaidimais, kaip League of Legends. Su grafikos nustatymais „High“ (išskyrus šešėlius) ir 1366 x768 taškų raiška buvo galima komfortiškai žaisti – kadrų per sekundę skaičius svyruodavo tarp 45 ir 60 FPS.

Adobe Lightroom testo metu RAW formato nuotraukos konvertuojamos į JPEG. Čia ypač svarbus kuo didesnis procesoriaus taktinis dažnis ir branduolių skaičius.

lightroom

Cinebench paketas leidžia įvertinti sistemos galimybes, dirbant su 3D grafika. OpenGL testas įvertina grafikos  posistemės darbą, tuo tarpu „Rendering“ testas – procesoriaus produktyvumo lygį (vieno ir visų branduolių).

cinebench

Kitas testas – vaizdinės medžiagos perkovadimas į H.264 formatą, pasinaudojant testu x264 HD Benchmark. Naudojamas MPEG-2 formato failas (HD 1080p; 20 MB/s).

x264-benchmark-hd

Duomenų saugumas šiandien kaip niekada aktualus, taigi paslėpti asmeninius duomenis, juos užšifruojant kai kam jau tapo įprastu reikalu. Programa TrueCrypt leidžia išmatuoti produktyvumo lygį duomenų šifravimo/dešifravimo užduotyse.

truecrypt

Testas Geekbench leidžia išmatuoti procesoriaus spartą (apkrovus visus branduolius arba vieną), naudojant kasdienius įrenginių naudojimo scenarijus (naršymas Internete, darbas su įvairiomis programėlėmis ir t.t.).

geekbench3

Dell Inspiron 11 3000 (3148) įdiegtas kompanijos Seagate kietas diskas – 500 GB talpos 5400 aps./min. Įprasta sparta, kaip daugelio kitų tokio tipo HDD atveju. Jokių paspartinimui skirtų, mažos talpos Cache SSD, arba pilnaverčių SSD, deja, gamintojas neįdiegė, nors tokiame kompiuteryje jis puikiai tiktų.

hdtune-inspiron-3148

Akumuliatoriaus darbo laikas, temperatūros

Baterijos darbo laikui matuoti buvo naudojama Windows 8.1 opcija „Balanced“; testų metu ekrano ryškumas nustatytas 100%, miego režimai išjungti. Wi-Fi įjungtas visų testų metu, išskyrus el. knygų/dokumentų skaitymą.

 • Akumuliatoriaus darbo laikas:

battery-time

Kovoti su didesnės talpos bateriją turinčiu konkurentu mūsų apžvalgos herojui per sunku – abi sistemos turi Haswell procesorių, tuo tarpu ekrano įstrižainė didelės įtakos nedaro.

Filmus su Dell Inspiron 11 3000 (3148) bus galima žiūrėti apie 5.5 val., dirbti su biuro programomis – apie 6 val., o skaityti el. knygas ar dokumentus – kiek daugiau nei 8 val. Reikia manyti, kad kita modifikacija garantuotai gaus Intel Broadwell procesorių, kuris pasiūlys dar ilgesnį baterijos darbo laiką.

 • Temperatūros:

temps

Testo metu temperatūra patalpoje sudarė +26 oC – ne pati palankiausia, tačiau puikiai tiks aušinimo sistemos galimybėms išsiaiškinti.

Ventiliatorius per daug netriukšmauja: įprastų užduočių atlikimo metu jis arba nesisuka, arba dirba labai tyliai (apie 5000 aps./min.). Esant maždaug 7000 aps./min. spartai, triukšmo lygis padidėjo iki vidutinio, ventiliatorius gerai girdimas tylioje aplinkoje, jis netrikdo, jei dirbama biure ar juo labiau lauke.

Maksimalių (t.y. netipinių  šiam kompiuteriui) apkrovimų metų ventiliatorius įsibėgėja iki 9000 aps./min., tuomet jis gerai girdimas, tačiau taip nutinka tik tuomet, kai ilgą laiką maksimaliai apkraunami procesorius, grafika ir kietas diskas, o už lango – karšta vasara.

Tokiu būdu, perkaitinti Dell Inspiron 11 3000 (3148) bus labai sunku net ir esant aukštai oro temperatūrai.

temps-inspiron-3148--top

temps-inspiron-3148-bottom

Korpusas aktyviai dalyvauja aušinimo procese, todėl maksimalių apkrovimų metu Dell Inspiron 3148 gerokai įšyla, ir tai gerai jaučiasi, kompiuterį padėjus ant kelių.

Laimei, naršant internete ar dirbant su biuro programomis, korpusas yra pakankamai vėsus, taigi ir laikant ant kelių diskomforto nekelia.

Dell Inspiron 11 3000 (3148) privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Sensorinis, 360 laipsnių kampu vartomas ekranas (kompiuterį galima naudoti kaip planšetę);
 • IPS matrica, pasižyminti plačia spalvine gama;
 • Patrauklaus dizaino, neteplus korpusas;
 • Pakankamas spartos lygis, atliekant kasdienes užduotis (naršymas Internete, biuro programos, el. paštas, filmų peržiūra);
 • Kokybiški garsiakalbiai.

Trūkumai:

 • Blizgi ekrano danga;
 • Ekrano rėmeliai galėtų būti žymiai siauresni.

Ypatumai

 • Stacionari naršyklės „Internet Explorer 11“ versija nėra pilnai pritaikyta naudojimui su sensorine sąsaja.

Išvados

Dell Inspiron 11 3000 (3148) patiks tiems, kuriems reikia nešiojamo kompiuterio, galinčio greitai pavirsti planšete su sensoriniu ekranu.

360 laipsnių kampu vartomas ekranas yra pagrindinis akcentas, kuriuo kompanija Dell bando suvilioti potencialius pirkėjus, ypač tuos, kurie nemažai laiko praleidžia kelionėse.

Beje, pagrindinis „arkliukas“ – ekranas – bene vienintelis susilaukė didžiausios kritikos. Blizgi danga gerokai sumažina matymo kampus, o kartu trukdo patogiai dirbti saulėtą dieną.

Juodi ekrano rėmeliai yra tokie platūs, jog nevalingai pagalvoji: kodėl gamintojas neįdiegė ekrano su didesne įstrižaine? Matyt, toks patobulinimas paliktas ateičiai..

Visa kita galima tik pagirti – Dell Inspiron 3148 tinkamas bet kuriam įprastam darbui, juo labiau, kad ir pažaisti kai kuriuos žaidimus, pavyzdžiui, „League of Legends“, bus galima be vargo.

Korpusas yra ne tik patrauklus akiai, tačiau ir praktiškas, kadangi paviršius yra neteplus.

Garsiakalbių išdėstymas, skambėjimo kokybė ir maksimalus garso lygis taip pat nudžiugino. Aišku, žemų dažnių (gilaus boso) galima nesitikėti, tačiau tokio dydžio kompiuteriui toks reikalavimas ir nekeliamas.

Aušinimo sistemos darbas savo triukšmo lygiu ausų dažniausiai nekankins, kadangi naršant internete, dirbant su biuro programomis ventiliatorius arba visiškai nesisuka, arba dirba labai tyliai.

Dell Inspiron 3148, galima net neabejoti, sulauks naujos modifikacijos su Intel Broadwell procesoriumi, todėl bus galima mėgautis dar ilgesne baterijos darbo trukme, o taip pat spartesne grafikos posisteme, kuri turėtų pamaloninti mėgstančius pažaisti kelionių metu.

Apžvalgos metu nešiojamas kompiuteris Dell Inspiron 11 3000 (3148) kainavo apie 660 eurų. Taip pat galima įsigyti ir pigesnę modifikaciją, kuri turi 4 branduolių procesorių Pentium N3530, o kaina sudaro apie 580 eurų.

4 komentarai (-ų)

 1. Gediminas parašė:

  Prieš 6 mėnesius žmonai išrinkau forumų naršymui ir filmų žiūrėjimui ant sofkutės. Kaip už tokią kainą manau labai geras pirkinys, iki tobulumo trūksta apšviečiamų klavišų, dar vis neperprantu lietimui jautrus laukelio, kartais nugrybauja. Ai, pasikeičiau HDD į SSD padidint spartai.

 2. ernestas parašė:

  Turečiau jumis pataisyti del usb 3.0 zymejimo. Ne melyna spalva nurodo usb 3.0 o yra specialus žymejimas, kuris prie jungties nurodomas. Dell nurodo žymejimu o ne spalvq

  • thermal parašė:

   man tai daug paprasčiau spalva žymimas USB 3.0, o ne specialiu usb ženkliuku su raidėmis „SS“, kurių kartais visai įžiūrėti neišeina.

   Kai kita spalva, daug greičiau susiorientuoji, taip kad sutinku su apžvalgos autoriumi – galėtų padaryt mėlyna, o dabar taupo ant patogių smulkmenų. Skrudžai.

 3. Paulius parašė:

  1,4 kg planšetė.


Kitos kategorijos naujienos