Eksperimentas su Windows 10 kompiuterių gamintojams nežada nieko gero


windows-10-on-a-7-year-old-acer-aspire-one

Žurnalistai iš portalo Softpedia atliko nedidelį eksperimentą su Windows 10, kuri buvo įdiegta į 7 metų senumo netbooką Acer Aspire One. Šis turi procesorių Intel Atom N450 (1,66 GHz), 1 GB RAM, 320 GB kietą diską.

Savo ruožtu, Windows 10 minimalūs sisteminiai reikalavimai atrodo taip:

 • 1 GHz procesorius;
 • 1 GB RAM (32 bitų sistema) ir 2 GB RAM (64 bitų);
 • 16 GB laisvos vietos kaupiklyje (32 bitų) ir 20 GB (64 bitų);
 • Vaizdo plokštė su DirectX 6 palaikymu ir WDDM 1.0 tvarkyklėmis;
 • Ekranas su 1024 х 600 taškų raiškos palaikymu.

Diegimo iš USB atmintinės procesas vyko gana greitai (apie 15 minučių); kompiuteryje prieš tai veikė Windows XP su 800 x 600 taškų raiška.

Windows 10 veikimo sparta apžvalgininkų taip pat nenuvylė (operacinė sistema pasikraudavo per maždaug 40 sekundžių).  Įspūdžio nepaliko tik darbui su grafika skirto programų (pavyzdžiui, Photoshop) sparta. Windows 10 pati įdiegė reikiamas tvarkyklės, ekrano raišką nustatė 1024 x 600 taškų.

„Su Windows 10 septynerių metų senumo netbookas atrodė geriau, nei su Windows XP, kuri, iš pirmo žvilgsnio, buvo labiau tinkama“, –  teigia Softpedia žurnalistai.

Kompanijai Microsoft, kuri nori Windows 10 matyti mažiausiai 1 mlrd. įrenginių ir pardavinėti savo tarnybų prenumeratas, tai gali būti gera naujiena. Tiesa, kompiuterių gamintojams tai nežada nieko gero, ypač kai PC rinka paskutinius kelerius metus nuolat traukiasi.

12 komentarai (-ų)

 1. Rasius parašė:

  Klaidinanti antraštė. Eksperimento rezultatas Win10 duoda tik pliusą!

 2. Andrius parašė:

  Čia taip suprast kad PC gamintojam nieko gero nežada, o vartotojam kaip tik gerai.

 3. DirectX 9 parašė:

  DirectX 9 , o ne 6 😉

 4. Linuksistas parašė:

  Nieko stebėtina. Vietoj periodinio shell’o keitinėjimo Windows’ai iš esmės nesikeičia nuo 1996m 😀

 5. Andrius parašė:

  Specialiai nuėjau į Softpedia, iš kur paimtas iš straipsnis, ir matau pavadinimą „Installing Windows 10 on a 7-Year-Old Acer Aspire One: Flawless Performance“

  DzinTonic, tu bent pats perskaitai ką rašai ?

 6. xenixas parašė:

  windows 10 kuo puikiausiai veike ant 10 metu senumo kompiuterio. IT specialistas nusivyles. 😀 😀 😀

 7. evodas parašė:

  Tikrai reiktų pakeisti straipsnio pavadinimą, nes jis visiškai klaidina.

 8. Vartotojas parašė:

  Kas per komentatoriai, atsimerkite, žvilgsnis kaip per kokteilių šiaudelį. Plačiau matykite. Mūsų ekonomikai prekių apyvarta kaip kūnui kraujotaka.

 9. Tomas parašė:

  win 7 instaliuota pries 2metus su paprastu hdd startas iki darbalaukio 51sekunde. Super win10 sviezia neapkrauta ivairiu programu pasileido per 40sek? Tai po poros metu naudojimo 47 – 50s bus?

 10. Senamadiškas parašė:

  Į tokį kompiuterį buvau įrašęs tuos pačius Win10 32bit, tik senesnį TP ir supratau, kad jei žadi tik windows naudoti (įsijungti ir po to išjungti, na gal kartais naršyklę pasinaudoti), tai pakanka, bet jei daugiau nori, tai kaip ir win7 po kelių metų jausis letėjimas ir grižau prie win xp. Tad mano nuomone šiuo atvėju galėjo ir mažiau imti resursu. o ne 86% ram, kurie kartais pakildavo iki 99%, taip pat ir procesorius daugiau buvo apkrautas negu su win 7. Aišku gali b0ti ir dėl to, kad naudojau seną TP buildą, bet nemanau, kad naudos mažiau kaip 600mb– ram su programomis kaip win xp.

 11. megax parašė:

  tai vapse irasykit i 15 metu senumo pc ir tuomet tikekites kad jusu ramai kurie yra net ne SD tikriausiai dar senesni, naudos maziau ramu. Ko jus norit is tu senu, jiems tik msdos naudoti su exploreriu daugiau nieko.


Kitos kategorijos naujienos