Gartner: „Windows 10 šiemet kompiuterių pardavimų nepadidins“


windows-10-computer-680

Kompanija Gartner teigia, kad liepos 29 d. pasirodysianti Windows 10 gali ne tik nepaskatinti asmeninių kompiuterių pardavimų, tačiau juos netgi sumažinti.

Gartner analitikai prognozuoja, kad per 2015 m. asmeninių kompiuterių rinka susitrauks 4% iki 300 mln. vienetų, lyginant su 2014 m. rodikliais, rašo The Wall Street Journal. Ankstesnė Gartner prognozė buvo kiek optimistiškesnė – 1,3%.

Kompanijos ekspertai pažymi, kad didžiausią neigiamą įtaką daro pardavimų kritimas Vakarų Europos šalyse, Japonijoje ir Rusijoje. Windows 10, kaip tikimasi, daugiausia paskatins mobilių kompiuterių pardavimus.

Prognozuojama, kad šiemet PC rinkos lydere išliks kinų kompanija Lenovo, antroje – HP, trečioje – Dell, ketvirtoje – ASUS, penktoje – Acer. Visos kompanijos, lyginant su 2014 m., šiemet demonstruos neigiamą augimą (bene mažiausiai nukentės kompanija Dell).

pc-shipments-2015-estimate

Dėl to, jog Windows 10 pirmus metus bus nemokama Windows 7/8.1 sistemų savininkams, Gartner padidino tokių kompiuterių gyvavimo ciklą vidutiniškai trimis mėnesiais, o tai reiškia, kad naujų kompiuterių pirkimas bus atidėtas vėlesniam laikotarpiui.

Rudenį pasirodys naujos kartos kompiuteriai su Windows 10, o tai gali paskatinti rinkos atsigavimą. O kol kas pardavimų kritimas laukia ir planšetinių kompiuterių – maždaug 5,3% iki 214 mln. vienetų, nors 2016 m. prognozuojamas augimas iki 228 mln. Priežastis – rinkos prisotinimas, inovacijų trūkumas ir gyvavimo ciklo ilgėjimas.

Gartner analitikai prognozuoja, kad asmeninių kompiuterių ir mobilių įrenginių (įskaitant išmaniuosius telefonus) rinkos šiemet augs 1,5% vietoj anksčiau planuotų 2,8%. Išlaidos įrenginių įsigijimui pirmą kartą nuo 2010 m. sumažės – laukiama maždaug 5,7% kritimo.

2 komentarai (-ų)

  1. kazkas parašė:

    Sitam straipsni raso kad winai bus nemokami pirmus metus bet kiek as zinau tai jie bus nemokami tik beta testeriams ar as kazka maisau?

    • Andrius parašė:

      Bus nemokami visiems, turintiems legalią Windows 7/8/8.1 operacinę sistemą.


Kitos kategorijos naujienos