iOS įrenginių pardavimai greitai viršys Windows kompiuterių pardavimus


Nuolat didėjantis Apple mobilių įrenginių pardavimai toliau keičia kompiuterių rinkos veidą. Kompanijos Menlo Park analitikas Andreessen Horowitz teigia, kad iOS įrenginių ir Windows kompiuterių pardavimai beveik susilygino, o ateityje Apple gali netgi išsiveržti į priekį.

Pačių kompiuterių Apple parduoda vos 13,4%, kalbant apie visą PC rinkos apimtį, ir nusileidžia tokioms kompanijoms, kaip HP ir Dell.

horowitz-ios-outpaces-wintel-2015

Antra vertus, 2015 metų II ketvirtyje buvo parduota 57,9 mln. iOS įrenginių (iPhone, iPad, iPod Touch). Šis rodiklis nuolat auga, tuo tarpu Windows kompiuterių pardavimai savo viršūnę pasiekė 2011 m., ir nuo to laiko nenumaldomai mažėja.

Mobilių įrenginių pardavimai apskritai ateityje tik augs: štai kompanija CCS Insight prognozuoja, kad 2019 m. išmaniųjų telefonų bus parduota net 2,35 mlrd. vienetų.

Savo ruožtu, praėjusiame ketvirtyje PC pardavimų kritimas buvo vienas žymiausių per paskutinius 2 metus – Gartner teigė apie 9,5% nuosmukį, IDC – net 11,8% Paskutiniosios analitikai teigia, kad PC rinka smuks po 1-2% per metus iki pat 2018 m.

Artimiausių keleto ketvirčių statistika bus ypač įdomi, kadangi bus matyti liepos 29 d. debiutuosiančios Windows 10 įtaka visai kompiuterių rinkai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos