Ką Microsoft planuoja daryti po liepos 29 d.?


satya_nadella_windows_10_launch_680

Operacinės sistemos Windows 10 debiutas šį trečiadienį vyks netradiciniu kompanijai Microsoft būdu. Šią dieną naujoji platforma savo žygį į rinką pradės tik nuo asmeninių kompiuterių ir planšečių.

Rudenį tikimasi sulaukti Windows 10 Mobile, skirtos išmaniesiems telefonams su Intel ir ARM proecesoriais, o taip pat nedideliems planšetiniams kompiuteriams. Kitos naujovės – konferencijoms skirta sistema Surface Hub, virtualios realybės įrenginys HoloLens, įvairūs „Daiktų Interneto“ (IoT) daiktai – turėtų pasirodyti šiemet arba kitąmet.

Kalbėdamas II ketvirčio finansinės ataskaitos konferencijoje, Microsoft prezidentas Satya Nadella analitikams papasakojo, ko reikėtų laukti artimiausioje ateityje. Iš pradžių Windows 10 bus platinama trimis etapais.

Liepos 29 d. bus pradėtos atnaujinti Windows 7 ir 8.1, Windows 10 pasirodys mažmeninėje prekyboje. Kiek vėliau rudenį prekyboje pasirodys daugybė naujų įrenginių su Windows 10.

Satya Nadella teigimu, gamintojai ruošia daugiau nei 2000 modelių ir įrenginių konfigūracijų su šimtais naujų dizainų. Dalis jų prekyboje debiutuos dar vasarą, tačiau dauguma parduotuvių vitrinas pasieks iki šventinių išpardavimų sezono 2015 m. pabaigoje.

windows-microsoft-nadella-680

Taip pat Satya Nadella pažadėjo naujų funkcijų organizacijoms ir kompanijoms: naujovės pasirodys iki šių metų pabaigos. Masinis naujo funkcionalumo diegimas prasidės 2016 m. pirmoje pusėje.

Ką tiksliai reiškia numato naujos funkcijos, kurios gali debiutuoti su stambiu Windows 10 atnaujinimu Threshold 2, kurio sulauksime šių metų rudenį? Iš Microsoft skaidrių apie Pro, Enterprise ir Education versijas galima spręsti, kad atsiras funkcija „Enterprise Data Protection“, kuri leidžia atskirti asmeninius duomenis nuo darbinių ir taip išvengti jų nutekinimo.

Kita naujove gali tapti Windows 10 skirta el. parduotuvė „Business Store“, internetinis portalas, per kurį kompanijos galės platinti savo firmines programėles. Tuo pačiu metu pasirodys programėlės Messaging, Phone ir Video, kurios Windows 10 pakeis šiuo metu plačiai naudojamą Skype, kadangi pastaroji nėra sistemoje įdiegta pagal nutylėjimą.

Iš pradžių Microsoft ketino Windows 10 pristatyti rudenį, tačiau šį kartą nusprendė suspėti iki mokslo metų pradžios. Be jau minėto atnaujinimo Threshold 2, pasirodysiančio spalio mėnesį, kitų metų vasarą ir rudenį turėtų pasirodyti atnaujinimai Redstone 1 ir Redstone 2.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos